Novinky od spoločnosti fischer

Spoločnosť fischer pripravila hneď niekoľko prepracovaných pomocníkov, ktorých si v tomto článku predstavíme.

DuoXpand, rámová hmoždinka, ktorá sa perfektne zahryzne

V dnešnej dobe sa výrobcovia murovacích materiálov snažia pre dosiahnutie výborných tepelno-technických parametrov, čím ďalej tým viac vyrábať pórovitejšie a dutinovejšie materiály. To ale prispieva k závažnej zmene pevnosti samotnej murovacej tvárnice a hlavne v prípade keramických dutinových tehál k zvýšeniu ich krehkosti v priečnom smere. Tieto faktory výrazne zhoršujú možnosti bezpečného upevňovania bremien do takýchto murovacích tvárnic.

Spoločnosť fischer prináša na náš trh novinku, rámovú hmoždinku fischer DuoXpand, ktorá sa perfektne zahryzne do všetkých stavebných materiálov a umožňuje univerzálne použitie. 

Vlastnosti:

•             Špeciálna geometria lamiel jemne expanduje v príslušnom stavebnom materiáli. Zabráni sa tým prasklinám v pórovitých a krehkých stavebných materiáloch a umožní sa kotvenie blízko okrajov.

•             Šedé hlavné telo vyrobené z kvalitného nylónu ponúka pevné upevnenie, zatiaľ čo zložka červeného materiálu zaisťuje pružnosť a optimálne rozloženie.

•             Rámová hmoždinka je dodávaná s pred-montovanou bezpečnostnou skrutkou so zapustenou hlavou alebo so šesťhrannou hlavou s integrovanou podložkou a je ideálnym riešením pre kotvenie podkonštrukcií prevetrávaných fasád.

•             DuoXpand veľmi dobre funguje vo všetkých stavebných materiáloch, ale najviac oceníme jej unikátne vlastnosti v keramických dutinových tehlách.

•             Európsky certifikát (ETA) ETA-21/0324 Betón a murivo kategórie a,b,c,d.

DuoXpand je piatym členom inovatívnej rodiny produktov DuoLine. Šikovná kombinácia materiálov a dizajnu umožňuje nové funkčné princípy a možnosti využitia v porovnaní s konvenčnými riešeniami. Funkčne optimalizovaný dizajn robí z členov DuoLine najvýkonnejšie produkty vo svojej kategórii. 

DuoSeal – vodotesná hmoždinka pre vlhké priestory

Aj najnovšia kúpeľňa môže trpieť plesňami a poškodením konštrukcií vlhkosťou, ak nie sú vyvŕtané otvory správne utesnené. Ako správne funguje utesňovanie vŕtaných otvorov bez silikónu ukazuje novinka v inováciách od spoločnosti fischer hmoždinka DuoSeal. Samozrejme bez dodatočného utesňovania.

Pri výbere hmoždinky, vy sami môžete rozhodnúť, či vaša kúpeľňa bude fungovať z dlhodobého hľadiska spoľahlivo alebo sa z nej stane raj pre tvorbu plesní a húb.

DuoSeal je vodotesná hmoždinka spĺňajúca hydroizolačnú normu DIN 18534. Dokonalú vodotesnosť zabezpečí vytesnením priestoru medzi driekom skrutky, hmoždinkou a povrchom otvoru. Nie sú teda potrebné žiadne dodatočné tmeliace zmesi.

DuoSeal je ideálny pre povrchy často vystavené striekajúcej alebo dočasne hromadiacej sa vode. Červený komponent zaisťuje bezpečné upevnenie vo všetkých stavebných materiáloch. DuoSeal teda dosahuje rovnaké hodnoty zaťaženia ako porovnateľné nylónové hmoždinky. Nerezová skrutka A2, ktorá je súčasťou setu je ideálna pre aplikáciu vo vlhkých priestoroch a zabraňuje vzniku korózie. Šedý golier z mäkkého plastu dokonale uzavrie vyvŕtaný otvor a pružne sa prispôsobí tvaru pripevňovaného predmetu. DuoSeal je vhodný iba na predsadenú montáž priamo na obklad či dlažbu. Na vyvŕtanie otvoru cez obklad/dlažbu by sa mal použiť vhodný vrták (napr. diamantový).

Vlastnosti:

•             Drážky v drieku goliera vyrovnávajú nerovnosti vo vyvŕtanom otvore, aby došlo k dokonalému utesneniu.

•             Nerezová skrutka A2, ktorá je súčasťou setu, je ideálna pre aplikáciu vo vlhkých priestoroch a zabraňuje vzniku korózie. Drážka Torx pre jednoduchú inštaláciu pomocou štandardných nádstavcov TX.

•             Univerzálnu hmoždinku je možné s malou námahou inštalovať cez obklad. Často stačí jediný úder kladivom alebo zatlačenie palcom.

•             Vodotesnosť hmoždiniek DuoSeal bola testovaná v zmysle ETAG 022 pre triedu vystavenia voči vode W3-I na základe normy DIN 18534.

•             Golier z mäkkého plastu dokonale uzavrie vyvŕtaný otvor a pružne sa prispôsobí tvaru pripevňovaného predmetu.

EasyHook – zmeňte skrutku na háčik, jednoducho a ľahko

Prvý háčik bez háčika. Ako môže háčik nemať háčik? Je to naozaj jednoduché: jednoducho sa montuje ľahko pomocou skrutkovača alebo akumulátorového skrutkovača, dá sa flexibilne zarovnať s povrchom a vďaka plastu vystuženému sklenenými vláknami nový Easyhook ľahko unesie aj ťažké predmety. EasyHook je inovatívny háčik do steny.

Vlastnosti:

•             Rýchla a jednoduchá montáž: EasyHook sa inštaluje rýchlo a jednoducho pomocou akumulátorového skrutkovača.

•             Inštalácia v rôznych vzdialenostiach od steny: V závislosti od hĺbky zaskrutkovania je možné EasyHook namontovať v rôznych vzdialenostiach od steny.

•             Vizuálne atraktívny dizajn: Použitie elegantnej krytky zaisťuje vizuálne príťažlivý dizajn pre Easyhook s okom a polguľatým háčikom.

•             Flexibilné zarovnanie: V závislosti od požiadaviek, je možné EasyHook namontovať v rôznych uhloch, ale aj presne zarovnať jednoduchým spôsobom.

•             Vysoká úroveň bezpečného zaťaženia: Plast vystužený sklenenými vláknami zaisťuje vysokú úroveň bezpečného zaťaženia.

•             Pokrytie rôznych stavebných materiálov: EasyHook možno použiť s hmoždinkami DuoPower, DuoBlade alebo bez hmoždinky do dreveného podkladu. Vďaka tomu je možné univerzálne použitie do všetkých stavebných materiálov.

EasyHook je k dispozícii vo vyhotovení ako pravouhlý háčik, polguľatý háčik a oko.

Text a foto: fischer