Od kuchyne po kúpeľňu - kde všade využijete kompaktné dosky?

Kompaktné dosky si nájdu svoje uplatnenie nie len v interiéri ako pracovné dosky v kuchyni a v kúpeľni ako nábytok. V oboch prípadoch ide o veľmi zaťažované plochy. Svoje uplatnenie nájdu aj v exteriéri – napríklad na záhrade. Ak premýšľate nad vonkajšou kuchyňou, určite oceníte ich vlastnosti.
 
Ich hrúbka sa môže líšiť. Najčastejšie sa používa 10 až 12 mm. Sú samonosné a odolné proti poškodeniam. Compact má obojstranný dekoratívny povrch, najčastejšie s čiernym alebo bielym jadrom. Hrany dosky je možné rezať do rôznych tvarov a leštiť. Je zvlášť vhodný pre použitie pri vysokej vlhkosti.

Vlastnosti, ktoré inšpirujú

Vývoj v tomto segmente pokračuje neustále dopredu, takže súčasné kompaktné dosky sa vyznačujú vysokou kvalitou, širokým výberom dekorov a povrchov, sú hygienicky nezávadné, dobre sa čistia a sú pomerne odolné. Ak ide napríklad o kuchyne, tešia sa kompaktné dosky čím ďalej, tým väčšej obľube. V prospech ich výberu svedčí, v porovnaní s napríklad umelým alebo prírodným kameňom, relatívne priaznivá cena, široká ponuka spracovania a dizajnov.

Z čoho je kompakt vytvorený?

Na výrobu kompaktnej dosky sa používa vrstvený papier, impregnovaný živicami, ktorý je pri vysokej teplote a vysokom tlaku zlisovaný v homogénnu pevnú dosku. Vzhľadom na to, že povrch je dokonale uzavretý, dosky sú nepriepustné voči tekutinám a čistia sa veľmi jednoducho. Povrch sa najlepšie udržiava v čistote pomocou vody a saponátu. Dosky sú odolné voči pare a horúcej vode. Sú preto ideálne do priestorov, kde je čistota a hygiena dôležitým faktorom. Kompakt je inertný a nepodporuje mikrobiálny rast. Je vhodný pre styk s potravinami. Dosky sa vyrábajú v hrúbke od 2 až do 20 mm. Sú odolné voči ohňu. Štandardné kompaktné dosky majú odolnosť C-s2, d0, so zvýšenou odolnosťou až do B-s1, d0.

Široká škála farieb a dekorov

Jedným z hlavných plusov kompaktných dosiek je paleta farieb a rôznych dekorov. Povrchy sú vďaka moderným technológiám spracované takým spôsobom, že na prvý pohľad nerozoznáte, či ide o prírodné drevo, kameň alebo dokonca betón. Výhodou je, že si tak môžete vybrať dekor doslova na mieru k vášmu už jestvujúcemu zariadeniu
interiéru. Pri súčasných možnostiach sa dajú vyrobiť aj rôzne vlastné vzory alebo fotografie.

Hodí sa do exteriéru

Kompaktným doskám neublíži ani vlhkosť, ani slnečné lúče. Sú odolné voči poveternostným vplyvom a sú stálofarebné. Vonku sa dajú použiť napríklad pri stavbe záhradných altánov a ďalších prístreškov, na vonkajší nábytok, zábradlie, podhľady a podobne.

Čo môže ešte kompakt ponúknuť?

Dosky sú samonosné, pretože sú kvalitné, dostatočne silné, štrukturálne stabilné. V interiéri sa dajú použiť nielen ako klasické kuchynské dosky, ale tiež ako obklad steny. Platí, že čím hustejší materiál, tým lepšie odoláva rôznym nehodám. Ak hľadáte skutočnú kvalitu, žiadajte certifikované značky a zaujímajte sa, či spĺňajú požiadavky normy EN438:2005, ktorá špecifikuje odolnosť voči škvrnám pri viac ako 40 látkach. Patrí medzi ne čaj, káva, mlieko, kyselina citrónová, acetón, alkohol, ovocné šťavy, čistiace prostriedky, bieliace prostriedky a farbivá.

Čistenie

Pri čistení kompaktov sa nemusíte starať o špeciálne chemikálie alebo dezinfekčné prostriedky. Všetko, čo potrebujete, je teplá mydlová voda. V skutočnosti by ste s laminátmi nikdy nemali používať abrazívne chemikálie – čo je skvelá správa, pretože vďaka tomu je vymýšľanie a implementácia čistiaceho režimu ľahká a priama!

NAŠA PONUKA:

Ponúkame špeciálne kompakty pre kabínky do toaliet, bazénov, sáun a iných vlhkých priestorov s kombináciou dreva, vzorov a trendových farieb. Kolekcia Washroom spĺňa dnešné požiadavky pre dizajn a variácie veľkostí a zároveň uspokojuje túžbu pre väčšie súkromie.
 
Digitálne kompakty vám dávajú príležitosť začleniť do vášho projektu vzory, logá, fotografie a dizajn na mieru. Integrujte označenie priamo na dverách kabínky alebo zakomponujte firemné logá a vylepšite tak branding svojich klientov. Nech sa rozhodnete pre čokoľvek, živíte svoj dizajn a vytvoríte dokonalé osobné prostredie.
 
Pokiaľ hľadáte hygienický povrch pre váš ďalší projekt, začnite ešte dnes. Prezrite si naše kolekcie komerčných interiérov a nájdite perfektnú farbu, drevo, vzor alebo
hodnoverný dizajn. K dispozícii v rôznych povrchových úpravách, akostiach a hrúbkach získate presne požadovaný vzhľad – so všetkou potrebnou hygienou!