Päť dôvodov pre najmodernejší elektrokotol do domu, chaty či bytu

Trend rodinných domov a budov s nízkou energetickou náročnosťou spôsobil, že elektrické kotly znovu zažívajú boom. Ich najväčším prínosom je dokonalé pohodlie v domácnosti. Nemusíte si robiť starosti s inštaláciou plynového potrubia ani s uskladňovaním paliva či pravidelným prikladaním.        A viete, aké sú ich ďalšie výhody?

1. Jednoduchá montáž

Majiteľov nehnuteľností môže tento druh vykurovania osloviť nielen rozumnou cenou, spoľahlivým fungovaním a úplne tichým chodom, ale najmä nenáročnou montážou a ľahkým uvedením do prevádzky. Elektrická energia je pre domácnosti stále najdostupnejším energetickým zdrojom, oveľa dostupnejším, než zemný plyn. Elektrické kotly preto na Slovensku predstavujú najjednoduchšiu možnosť pre vykurovanie bytov, rodinných domov či iných interiérov. Takým je aj nový rad závesných elektrických kotlov Ray značky Protherm, ktoré získali ocenenie Slovenský výrobok roka 2019. Neprodukujú žiadne emisie, čo je výhodné pre ich použitie tam, kde sú časté inverzie a ohrozenia smogom.

Elektrický kotol Protherm Ray

2. Úsporné, cenovo dostupné

Trend zateplenia budov (ich obvodových múrov, striech) a použitia kvalitných okien razantne znížil tepelné straty domov či bytových jednotiek. Tie už nepotrebujú toľko energie na vykurovanie ako kedysi, vďaka čomu klesli prevádzkové náklady a tento druh vykurovania sa stal cenovo oveľa dostupnejším. Vďaka technológii, ktorá zahŕňa nové spôsoby regulácie, sú zároveň šetrnejšie, než staršie kotly tohto druhu. Majú zabudované nové, zdokonalené vysokoúčinné čerpadlo s nízkou spotrebou elektrickej energie, ktoré veľmi rýchlo dodá teplo pre vaše radiátory či podlahové vykurovanie.

3. Vyrobené na Slovensku

Elektrické kotly Ray majú tú výhodu, že sú vyrábané priamo na Slovensku, a to v závode v Skalici. V domácnosti určite oceníte praktické rozmery týchto zariadení, vďaka ktorým sa zmestia do kuchynskej skrinky, do výklenku na chodbe či pod schodisko. Dostupné sú vo výkonových radoch od 6 kW do        28 kW, dokonca aj s možnosťou zapojenia viacerých kotlov do kaskády, v prípade vyššieho požadovaného výkonu.

Smart regulátor MiGo aj pre elektrokotly

4. Pre domy, byty, chaty

Či už ide o rekonštrukcie alebo o novostavby, tieto zariadenia predstavujú veľmi jednoduchý, komfortný, bezpečný a takmer bezstarostný spôsob vykurovania. Možností je mnoho, elektrický kotol Ray môžete skombinovať napríklad s externým zásobníkom na teplú vodu a zabezpečiť tým (okrem kúrenia) aj komfort teplej vody pre viacčlennú rodinu. Predstavujú vhodné riešenie vykurovania najmä pre oblasti, kde nie je dostupná plynofikácia, napríklad pre poľnohospodárske usadlosti, chalupy či chaty v horských oblastiach.

Elektrický kotol Protherm Ray

5. Aj so smartfónom

Ak zároveň dbáte na každodenné šetrenie a máte radi flexibilitu, najlepšou voľbou bude elektrický kotol Ray v kombinácii s inteligentnou reguláciou. Jednou z možností je smart regulátor MiGo, ktorý vám umožní ovládanie vykurovania na diaľku cez aplikáciu vo vašom smartfóne či tablete. Podmienkou je dostupné pripojenie na internet cez Wi-Fi.

www.protherm.sk

Ovládanie vykurovania cez smartfón