Podlaha, ktorá rozumie vašim potrebám aj nárokom

Podlaha je základ domu a každého jedného obytného priestoru, pretože od nej závisí pohodlie a funkčnosť priestoru. Laminátové alebo vinylové typy krytín však nie sú jediným riešením do vašej domácnosti. Podlaha bez škár a spojov je nielen jednoduchšia na údržbu, ale aj dobre vyzerá.

Základom je kvalitný anhydritový poter, vďaka ktorému zabudnete na všetky nezrovnalosti. Poďme sa naň pozrieť detailnejšie.

Výhody samonivelačnej liatej podlahy

Hladký bezšvový náter

Kľúčovou výhodou samonivelačných liatych podláh je dokonale hladký bezšvový náter. Podlaha vyzerá úhľadne, jej povrch je mimoriadne estetický a zjednotený Základom úspechu novej liatej podlahy je samozrejme aj správna hrúbka a špeciálne zloženie zmesi.

Vysoký dekoratívny potenciál

Ďalšou vlastnosťou samonivelačných podláh, vďaka ktorým si svojho času získali širokú popularitu, je obrovský dekoratívny potenciál. Pomocou tohto náteru môžete napodobniť vzor prírodného kameňa alebo mozaikovej podlahy, vytvárať obrazy s 3D efektom, ozdobiť povrch bizarnými líniami a malebnými škvrnami, „položiť“ pod nohy kvetinový trávnik alebo „rozptýliť“ morské okruhliaky. Možností je naozaj veľa. 

Rozmanitosť farieb

Samonivelačné podlahy alebo anhydritový poter má tiež tú výhodu v tom, že je vždy rovný, takže na ňom lepšie vynikne aj použitá farba. Paleta farieb a odtieňov je navyše taká rozmanitá, že si môžete zvoliť tón, ktorý je ideálny pre každú farebnú schému prostredia.

Odolnosť proti opotrebovaniu

Samonivelačná podlaha predstavuje vynikajúce krytie aj z hľadiska výkonu. Celkom trvanlivé, odolné voči opotrebovaniu, schopné vydržať viac ako jedno desaťročie. Na takýchto podlahách navyše nie sú žiadne škrabance a preliačiny od nožičiek nábytku.

Pohodlie údržby

Liate podlahy sa neuveriteľne ľahko čistia a neboja sa agresívnych chemikálií do domácnosti. Nezašľapujú sa do nej nečistoty a vďaka monolitickému povrchu sa nikde nehromadí prach.

Využiť sa dá aj pri podlahovom kúrení a v priestore, ktorý je viac alebo menej namáhaný. Tak sa o tom presvedčte a túto praktickú podlahu doma vyskúšajte.

Zdroj obrázka: 2M media/Shutterstock.com

Text: Redakcia