Prečo čakať, keď to najdôležitejšie miesto je váš domov?

Práve túto otázku si položila Frauke, dnes už matka troch detí pochádzajúca z Nemecka. S manželom sa sťahovali do väčšieho domu na dedine v čase, keď bola v deviatom mesiaci tehotenstva. Čakalo ich mnoho životných zmien.

V minulosti sa nezaujímali o žiadnu z eko-tém. Neriešili, že je to dôležité pre klímu a pre ich budúcnosť. Všetko sa zmenilo. Život zrazu nebol len o nej a jej mužovi. Na prvé miesto dali niekoho iného. „Musíme myslieť na to, čo urobiť, aby sme zachránili túto planétu pre naše deti,“ vysvetľuje Frauke. Je potrebné hľadať vhodné a ekologické riešenia. „A to aj pre vykurovanie. Je to šialené, koľko emisií môžete ušetriť,“ dodáva nadšene.

Ochrana klímy

Keď uvažovali o vhodnom riešení pre ich nový dom, uvedomili si zodpovednosť, ktorá s týmto rozhodnutím prichádza. Zhodli sa na tom, že vďaka najmodernejším technológiám môže byť tým najlepším miestom na ochranu klímy práve ich domov. Zatiaľ čo zastaralé vykurovacie systémy zaťažujú životné prostredie, nové, vysoko účinné vykurovacie technológie ušetria veľa emisií. Klimatické zmeny už prebiehajú a čas na rozhodovanie je obmedzený. Tak prečo čakať, keď takú dôležitú vec môžu vyriešiť veľmi jednoducho? Najvhodnejší čas konať je už teraz, lebo ešte nikdy nebola ochrana našej planéty taká dôležitá. „Myslím, že zodpovednosť nie je o budúcnosti, ale o tom, akí sme tu a teraz. Prečo máme čakať, kým sa o našu klímu začnú starať naše deti?“ pýta sa Frauke. Každý môže začať u seba doma.

Zníženie emisií

Ochrana klímy začína práve s vykurovacím systémom zameraným na budúcnosť. Trvalo udržateľným riešením sú tepelné čerpadlá značky Vaillant. V domácnosti dokážu zabezpečiť nielen pohodlné vykurovanie, ale aj dostatok teplej vody a chladenie. Významne prispievajú k zníženiu emisií CO2 a zároveň šetria náklady na vykurovanie. Ako? No predsa tým, že bezplatne generujú až 75 % požadovanej energie – priamo zo vzduchu, vody alebo zeme. Frauke a jej manžel si vybrali tepelné čerpadlo aroTHERM plus typu vzduch/voda (3-12 kW, A+++) s prírodným chladivom, ktoré je extrémne ohľaduplné k životnému prostrediu. Šetrí emisie a zároveň prináša nízke prevádzkové náklady. Vďaka vysokej výstupnej teplote ho môžete kombinovať s podlahovým vykurovaním i s radiátormi. Dá sa nainštalovať bez významných stavebných úprav, už za jeden deň. Ďalšími výhodami sú jeho dizajnové prevedenie a minimálna hlučnosť.

Systém pozostáva z tepelného čerpadla, ktoré sa umiestni k vonkajšej stene domu, na strechu garáže či do záhrady. Druhú časť tvorí vnútorná (interiérová) jednotka uniTOWER plus so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody. Ovládanie systému je možné aj na diaľku, cez aplikáciu v smartfóne či tablete, spolu s regulátorom a internetovým modulom.

Na tepelné čerpadlo aroTHERM plus môžete získať dotáciu

Využite dotácie

Uvažujete aj vy o tepelnom čerpadle a nechce sa vám čakať? Vyberte si ekologické vykurovanie už teraz a urobte zmenu tam, kde na tom skutočne záleží! Existuje totiž nové, jednoduché riešenie. Nemusíte čakať na dotácie z programu Zelená domácnostiam, značka Vaillant vám poskytne dotáciu už teraz. Táto ponuka platí pre všetky kraje na Slovensku, vrátane Bratislavského, pre staršie domy aj pre novostavby v energetickej triede A0. Získajte tepelné čerpadlo za zvýhodnenú cenu, k tomu Vaillant dotáciu a ušetrite až 3 250 eur. Registrácia nie je nutná. Stačí, ak sa skontaktujete s autorizovanou montážnou firmou priamo vo vašom regióne. Tá vám poskytne dotáciu formou zľavy z ceny výrobku. Kontakt nájdete v zozname partnerov na webovej stránke značky Vaillant. Dotácia sa vzťahuje na tepelné čerpadlá typu vzduch/voda s názvom aroTHERM plus alebo aroTHERM split, zakúpené a nainštalované od 25. mája do 30. septembra 2021.