Prevezmite kontrolu nad slnečnými lúčmi a kúpte si bioklimatickú pergolu

V minulosti bola táto exteriérová konštrukcia skôr oporou popínavému viniču a kvetom, ktoré zdobili záhradu. Dnešná podoba pergoly nadobudla ale úplne iný rozmer, zmysel aj význam. Azda najdôležitejšie v súčasnosti pre vás však bude, že vďaka tejto výbave môžete Vy rozhodovať o tom, koľko slnečných lúčov dopadne na vašu terasu alebo záhradu.

A povedzme si na rovinu, že pri dnešných extrémnych prejavoch počasia je to obrovská výhoda. Tak sa poďte spolu s nami a modernými pergolami o tom presvedčiť.

V čom sa skrýva tajomstvo úspechu?

Bioklimatické automatizované pergoly môžu byť inštalované na záhrade, terase, streche, samostatne alebo pripevnené k stene. Môžu byť doplnkom obytných budov, hotelov, reštaurácií a ozdobou takmer akéhokoľvek vonkajšieho priestoru. Najdôležitejšie ale je, že s ich pomocou môžete:

  • ozdobiť svoj dom i záhradu;

  • dávkovať slnečné lúče, pretože strechu modernej pergoly tvoria elektricky nastaviteľné lamely, ktoré sa otvárajú do ľubovoľného uhla až do 135 stupňov (v závislosti od modelu);

  • chrániť priestor dvora, terasy, záhrady alebo balkóna pred dažďom, vetrom a nepriaznivým počasím.

Okrem toho môžete do pergol integrovať posuvné sklenené panely, vertikálne clony na vytvorenie tienidla, vertikálne žalúzie, pridať rôzne osvetlenia, pevné stolové nohy a špeciálne vykurovanie priestoru v zime - to všetko pre vaše maximálne pohodlie.

Jedna pergola stačí na to, aby bol celý váš domov štýlový a moderný

Je to hliník, ktorý zaručuje, že sú pergoly z neho vyrobené odolné, pevné a zároveň ľahké. Zvýšiť svoje pohodlie a komfort môžete aj vďaka možnosti inštalácie ďalších doplnkov. Nie je to len spomínané tienenie, ale aj osvetlenie a pohodlné ovládanie.

Sami si vyberiete aj farbu, štruktúru, konfiguráciu, typ a možnosti, ktoré potrebujete. Tak na nič nečakajte a s pergolou si leto v blízkosti a bezpečí domu plnými dúškami užívajte.

Zdroj obrázka: MATHILDE.LR/Shutterstock.com