Príjemné povinnosti spojené s novým bývaním

Stavba rodinného domu či rekonštrukcia interiéru nie sú jednoduchými záležitosťami, pretože musíte neustále niečo riešiť, vybavovať, kontrolovať a počas celého procesu ste v strese, aby všetko vyšlo podľa vašich predstáv. Avšak, po stavbárskych prácach prichádzajú na rad omnoho príjemnejšie povinnosti, a tými sú zariaďovanie a dekorovanie.

Pohodlnosť a štýl v jednom

Každý, kto si zariaďuje interiér svojho bývania, má vlastný štýl, podľa ktorého vyberá aj jednotlivé kúsky. Ak si neviete s možnosťami jednotlivých miestností poradiť, určite sa obráťte na dizajnéra, ktorý vám nejaké spôsoby zariadenia ukáže. Na vás už bude len vybrať konkrétny nábytok, moderné koberce či bytový textil a doplnky.

 

Práve koberce sú stále veľmi obľúbeným doplnkom v domácnosti, avšak plnia už úplne inú funkciu ako v minulosti, kedy boli primárne izolačnou vrstvou a pokrývali celú plochu jednotlivých miestností. V súčasnosti si môžete vybrať kusové koberce v menších rozmeroch a dať si ich len na určité miesta, kde ich najviac využijete. Koberce už tak plnia skôr štýlovú, estetickú a pohodlnú funkciu ako tú praktickú.

Detské kráľovstvo

Kde však koberec nesmie chýbať, je detská izba. V tejto miestnosti naplní práve spomínanú praktickú funkciu, pretože deti sa väčšinu dňa hrajú na zemi. Takto im tam stačí dať menší koberček a o mäkkú podložku majú postarané.

 

Ak ste vo fáze zariaďovania celej domácnosti a vyberáte všetko od piky, poraďte sa s dieťaťom, aký koberec preferuje. Možno bude pre dieťa dôležitejšie mať na koberci vzor s obľúbeným zvieratkom alebo rozprávkovou postavičkou, možno radšej bude chcieť jednofarebný koberec s dlhšími vlasmi s chaotickým vzorom, ktorý je jemný a teplý na dotyk.

 

Nezabúdajte koberce vždy pri upratovaní povysávať, vyprášiť a z času na čas aj oprať. Ak sa vám nezmestia do práčky, čistiareň vám ich s radosťou zoberie.

 

Zdroj obrázku: Charit Yenti / Shutterstock.com