Progresívna technológia, ktorá umožňuje veľmi šikovne postaviť nielen garáž, ale aj ďalšie stavby

Montáž z prefabrikovaných plošných dielcov s oceľovou nosnou konštrukciou je moderná stavebná metóda, ktorou sa dajú zrealizovať veľmi odolné objekty. A to priam neuveriteľne rýchlo a čisto. Je určená na doplnkové stavby, ako sú napríklad garáže alebo záhradné domčeky, vďaka širokej ponuke prvkov však umožňuje postaviť rovnako šikovne aj príjemnú víkendovú chatku s terasou, letnú kuchyňu na záhrade či bufet na kúpalisku.

Základom stavebnej technológie pôvodom z Nemecka, ktorú u nás ponúka firma GARDEON, sú prefabrikované plošné prvky s oceľovou nosnou konštrukciou – profilovaný oceľový plech dodáva budúcemu objektu potrebnú pevnosť (nosnosť strechy môže byť 125 až 300 kg/m2), povrchové úpravy, ktoré sa realizujú ešte vo výrobe, zas vysokú odolnosť proti vplyvom počasia a bezúdržbovosť.

A keďže vonkajší povrch stien tvorí špeciálna omietka švajčiarskej značky KABE, dokončená montovaná stavba je zvonka na nerozoznanie od murovanej. Na rozdiel od murovania je však montáž z hotových plošných dielcov podstatne rýchlejšia, no najmä čistá práca. Na pripravenom podklade dokáže firma takto postaviť jednoduchú stavbu, napríklad záhradný domček, za 3 až 4 hodiny, väčšia dvojgaráž je kompletne hotová za jediný deň.

Systém, ktorý sa vám prispôsobí – rozmermi, detailmi aj farebnosťou

Výhodou technológie GARDEON je okrem iného modulový systém, vďaka ktorému môžu mať stenové aj strešné prvky rôznu dĺžku. Dajú sa tak zrealizovať montované stavby v širokej škále rozmerov, a to nielen jednopriestorové, ale aj ako skupiny nadväzujúcich objektov. Druhá možnosť je vhodná napríklad na radové garáže, ale aj na väčšie objekty určené na podnikanie, ako sú autoservisy, dielne a pod. Pri montáži z prefabrikovaných oceľových stien teda nie je problém prispôsobiť rozmery stavby ako vašim potrebám, tak aj možnostiam pozemku.

Ďalšie prispôsobenie individuálnym požiadavkám umožňuje ponuka rôznych doplnkov, a tiež povrchových úprav v širokej farebnej škále. Montovaná stavba tak môže mať buď pultovú alebo šikmú strechu, a nielen garážovú bránu, ale aj okná, dvere či svetlíky umiestnené v jednotlivých stenách tak, ako vám bude vyhovovať. Farebnosť omietky aj detailov môžete zároveň zladiť napríklad s vaším rodinným domom, prípadne s firemným logom.

Dnešné oceľové stavby môžu byť aj zateplené

Vonkajšiu povrchovú úpravu stenových prvkov tohto systému tvorí vždy mimoriadne odolná akrylová omietka. Zvonka teda vyzerajú všetky podobne, ich skladba však môže byť odlišná. Okrem základných – nezateplených oceľových stien sú totiž v ponuke aj sendvičové stenové panely, kde je medzi dva žiarovo pozinkované oceľové profily vložená účinná tepelná izolácia z PIR peny. Pri hrúbke tepelnoizolačného jadra iba 4 cm dosahuje takýto sendvičový panel hodnotu tepelného odporu R = 1,82 m2.K/W, čo z hľadiska tepelnoizolačných vlastností predstavuje ekvivalent 20 cm hrubej murovanej steny z pórobetónových tvárnic, alebo zateplenia polystyrénom s hrúbkou 7 cm. Tepelne izolované sendvičové prvky sú, samozrejme, k dispozícii aj pri strešnej konštrukcii. Okrem neizolovanej stavby, ktorá predstavuje základnú možnosť, si tak v GARDEON-e môžete objednať aj kompletne izolovanú stavbu – so zateplenými stenami aj strechou, ktorá poskytuje v interiéri omnoho vyšší tepelný komfort ako v zime, tak aj v lete.

Garáž aj s prístreškom, alebo chatka s terasou? Žiaden problém!

Ďalšie rozšírenie realizačných možností predstavujú stĺpikové konštrukcie z ponuky firmy, ktoré môžu stáť nielen samostatne, ale aj nadväzovať na uzavretý montovaný objekt. Napríklad ku garáži tak môže prislúchať prístrešok na ďalšie auto či motorku, záhradný domček sa zas dá doplniť o krytú terasu, vďaka ktorej sa zmení hoci aj na malý bufet s vonkajším sedením, na modernú víkendovú chatku, alebo na priestor na garden párty s potrebným zázemím.

 

Prepracovaný systém oceľových montovaných stavieb GARDEON jednoducho ponúka obrovskú škálu možností. Pokiaľ ide o využitie týchto stavieb, stačí len zapojiť vlastnú fantáziu. S voľbou optimálneho technického riešenia vám už potom ochotne pomôžu v GARDEON-e.

Foto: Gardeon