Rad obľúbených sanitárnych armatúr Schell Modus sa rozširuje o nové výrobky pre umývadlo a sprchu s ochranou proti opareniu

Odolnosť, funkčnosť a dobrý pomer ceny a kvality, to sú hlavné požiadavky kladené na sanitárne armatúry do verejných priestorov. Výrobky radu Modus toto napĺňajú do bodky. Nové pákové termostatické batérie Modus EH-T sú horúcou novinkou tradičného nemeckého výrobcu Schell.

V roku 2021 Schell uviedol na trh moderné elektronické batérie Modus E. Ich obchodný úspech priviedol firemných vývojárov na myšlienku rozšíriť ponuku armatúr Modus o pákové termostatické batérie EH-T a uviesť po prvý krát na trh dokonca aj sprchovú verziu tejto armatúry (obchodne označená ako Modus MD-T. Nové pákové termostatické armatúry s ochranou proti opareniu sú určené hlavne pre verejný a poloverejný sektor, uplatnia sa teda predovšetkým v škôlkach, školách, zdravotníckych zariadeniach, domoch s opatrovateľskou službou, zariadeniach pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou, ale tiež fitness centrách a ďalších vnútorných športoviskách. 

Armatúry Modus EH-T a MD-T sú osadené kartušou ThermoProtect, ktorá sa automaticky zablokuje pri prípadnom výpadku studenej vody a zaručuje tak ochranu proti opareniu. Pre bežné používanie je teplota vody nastavená automaticky na najviac 38°, a to i pri maximálnom otočení ovládacej páky, pričom je  možné túto teplotu zvýšiť úpravou na kartuši maximálne na 43°C. U sprchovej armatúry MD-T je navyše ochranná funkcia  plášťom IsoBody, kedy sa používateľ pri manipulácii s batériou dotýka iba plastu, ktorý pokrýva mosadzné telo a nepopáli sa.

Ponuka armatúr MODUS tak teraz uspokojí aj najnáročnejších záujemcov so špecifickými požiadavkami. Vyberať je možné z týchto úplne nových pákových armatúr, ale tiež z osvedčených moderných elektronických umývadlových armatúr v rôznych vyhotoveniach (stojankové i nástenné v rôznych veľkostiach ). Samozrejmosťou je možnosť prípadnej termickej dezinfekcie pre maximálnu hygienu pitnej vody v sanitárnych priestoroch.

V dnešnej dobe všeobecnej snahy o šetrenie energie a vody je jasné, že sa investície do týchto moderných úsporných armatúr majiteľom a prevádzkovateľom verejných a komerčných budov veľmi rýchlo vráti a vedie vo výsledku k dlhodobým úsporám.

Ivan Bahník, obchodný zástupca Schell pre SR: ibahnik.schell@gmail.com, tel. 0902 334 922.

www.schell.eu