Retro neznamená staromódne!

Nielen v móde, ale aj interiérovom dizajne sa často trendy zvyknú opakovať a vracať naspäť do módy. Nie je to tak dávno, keď sme všetci chceli mať doma bielu lesklú kuchynskú linku a sivú podlahu. Alebo pamätáte éru čiernych vodovodných batérií? Existujú však aj kúsky, ktoré z módy nevychádzajú a či už ako aktuálny hit alebo retro spomienka ich môžeme nájsť v našich domácnostiach nonstop. Čím sa vyznačujú takéto retro kúsky?

 

Okrúhle tvary

Retro kúsky nikdy nebudú mať hranaté, či špicatý tvar, alebo akékoľvek ostré línie. Ak by sa mal vybrať tvar, ktorý najviac spĺňa požiadavku „byť retro“, určite by to vyhral na plnej čiare ovál. Všetky retro stoličky či nábytok majú zaručene nohy v tvare kužeľu, retro lustre a lampy sú 100% guľaté a všetky retro kľučky na dvere sú oblé a príjemné do ruky.

 

Rozmanitý materiál

Čo si vybrať? Drevo aj plast! Retro štýl rozdiely nerobí a k materiálom je viac než zhovievavý. Zatiaľ čo dnešná moderná doba praje vo všeobecnosti skôr prírodným materiálom, retro je láskavé aj k plastom. Určite však už dávno odzvonilo tým nerecyklovateľným, preto aj pri plastových výrobkoch s retro nádychom si vyberajte výrobcov, ktorí dbajú na výber ekologického materiálu vhodného na recykláciu. Matka Zem máme predsa len jednu!

 

Farby a vzory

Aká farba vám napadne, keď sa povie „retro“? Nech je to akákoľvek, určite je to jej pastelový odtieň. Pastelové farby dodajú každému kúsku nábytku, či doplnku ten správny retro nádych – predovšetkým ak je to zelená alebo staroružová. To sú tie pravé retro odtiene. Zo vzorov sú maximálne vhodné bodky, bodky a ešte raz bodky, ktoré priam kričia, že prišli z minulosti. Kombinácia pastelových farieb a bodiek je dokonalá retro explózia!

 

Detaily

Pri zariaďovaní v retro štýle nezabúdajme ani na nenápadné detaily! Bronzové úchytky na nábytok alebo radšej zlaté kúpeľňové doplnky? Mosadzný svietnik v obývačke, či vzorovaný koberec v jedálni? To sú síce len maličkosti, ale rozhodne s nimi nešliapnete vedľa. Váš domov povýšia na oázu estetična a dobrého vkusu s luxusným retro nádychom.