S nezámrzným ventilom Schell Polar II vás zima nezaskočí

Pripadá vám nepatričné v letných mesiacoch upozorňovať na zimu? Naše odporúčanie smeruje k prezieravým majiteľom domov a chalúp, ktorí práve v tomto období vylepšujú technické zabezpečenie svojej nehnuteľnosti, aby si v mrazivých mesiacoch ušetrili starosti.

 

Jeden z najúspešnejších výrobkov v ponuke firmy SCHELL, nezámrzný ventil Polar II vám v zimných mesiacoch zaistí takmer neprerušený vonkajší odber vody. Zásobníky vody a hadice môžeme teraz bez obáv nechať vonku, ale ako si zaistiť tečúcu vodu na záhrade v zimných mesiacoch? Aj v tomto období je v okolí domu často potrebná, či už kvôli uprataniu, umytia pracovného náradia, alebo trebárs vášho chlpatého miláčika po návrate zo zablatenej jesennej prechádzky. Štandardný vývod vody je v najchladnejších mesiacoch roka nepoužiteľný, pretože hrozí zamrznutie vody v potrubí či ventile a s tým spojené materiálne škody. Nezámrzný ventil SCHELL Polar II nechá zabudnúť na starosti s včasným odpájaním vonkajších vývodov vody, pretože vám zaručí prakticky nepretržitú krátkodobú možnosť tečúcej vody na záhrade, dvore, kôlni či garáži. 

Princíp fungovania ventilu je premyslený do posledného detailu. Po každom použití dochádza k jeho automatickému vyprázdneniu. To je umožnené systémom núteného prisatia vzduchu , čím je zaistený gravitačný odtok vody z armatúry. Pred obdobím mrazov je potrebné vždy odskrutkovať z výtoku pripojenie hadice alebo príp. nástavce, aby po pustení a uzatvorení vody na ventile mohla voda z armatúry voľne odtiecť. Využitie ventilu Polar II je naozaj univerzálne, ocenia ho nielen majitelia domov a bytov k inštalácii na vonkajších múroch domov, chalúp a balkónov, ale rovnako tak prevádzkovatelia nákupných centier, predajní, športovísk, hotelov a penziónov.

 

Výrobca odporúča montáž ventilu Polar II odborníkmi, ale z praxe je zrejmé, že si s jeho inštaláciou poradia aj zruční domáci majstri. Nápovedou im môže byť naše nové redakčné video, kde obchodný manažér Schell pre Českú republiku, ing. Aleš Řezáč zrozumiteľne popisuje montáž krok za krokom:

Nezámrzný ventil SCHELL Polar II sa stal predajným hitom krátko po svojom uvedení na trh a behom viac ako dekády sa záujem oň stále zvyšuje. Atraktívne je nielen jeho technické riešenie, ale tiež povestná kvalita made in Germany: „Rovnako ako u všetkých ostatných výrobkov Schell je i u tohto nezámrzného ventilu samozrejmosťou vysoko kvalitné dielenské spracovanie a vysoká kvalita použitých materiálov,“ vysvetľuje obchodný zástupca firmy Schell pre Slovensko Ivan Bahník. „Ventily Polar II sú vyrobené z certifikovanej hygienicky nezávadnej mosadze s chrómovaným povrchom pohľadových častí. Spojenie použitých materiálov a preverené výrobné technológie preto zaručujú dlhoročnú bezproblémovú funkčnosť tejto užitočnej armatúry.“

Každé balenie ventilu Polar II obsahuje dva typy ovládania. Na ventil môžete podľa svojich potrieb inštalovať buď pohľadovú rukoväť Comfort, alebo nástrčný kľúčik, vďaka ktorému je zamedzené neoprávnenému odberu vody z armatúry. Schell Polar II bezo zvyšku spĺňa nielen prísne normy Európskej únie, ale rovnako tak požiadavky Nemeckého zväzu plynárov a inštalatérov, ktorý je vyhlásený svojou nekompromisnosťou a dôrazom na bezpečnosť.

Vonkajší nezámrzný ventil Schell Polar II Set

Nezámrzný ventil dĺžky 500 mm od prednej hrany muriva (fasády), podľa hrúbky steny je skracovateľný na rozmery 200 – 500 mm;

Nútené privzdušnenie pre automatické vyprázdnenie armatúry po každom použití;

Ovládací vršok na nástrčný kľúč alebo rukoväť Comfort, spätná klapka, rozeta na stenu s upevňovacím materiálom, pripoj: ½“ vonkajší závit, povrch: matný chróm, stenová prechodka s izolačnou chráničkou, k zabudovaniu do steny, montážne pomôcky pre prípadné skrátenie, priemer vŕtaného otvoru: Ø 38 mm, materiál: mosadz DIN EN;

V prípade používania hadice s pištoľovou rukoväťou (príp. systému tlakového čistenia, automatického zavlažovania apod.) odporúča výrobca na výtok inštalovať ¾“ medzikus so spätnou klapkou, ktorá zabraňuje spätnému tlakovému rázu vody do ventilu a predlžuje tak životnosť tesnení.

 

Obj. číslo: 03 997 03 99, doporučená predajná cena 120,62 € bez DPH;

Viac informácií o firme Schell získate na www.schell.eu alebo na nižšie uvedených kontaktoch.

KONTAKT:
Ivan Bahník, obchodný zástupca pre SR,

el.: +421 902 334 922;

e-mail: ibahnik.schell@gmail.com.