SCAME Parre: Inovátor v oblasti E-Mobility

Spoločnosť SCAME Parre sa už viac ako polstoročie zameriava na výrobu komponentov a systémov pre elektroinštalácie v civilnom sektore, službách a priemysle. Od svojho založenia v provincii Bergamo v severnom Taliansku v roku 1963 sa spoločnosť neustále snaží zabezpečiť, aby jej inovácie prinášali skutočné výhody užívateľom a súčasne nezradila prvotnú myšlienku, ktorou je pozornosť venovaná životnému prostrediu a človeku.

Kvalita produktov je pre SCAME zaručená súladom s národnými a medzinárodnými normami. Vďaka rýchlemu zákazníckemu servisu a vysokému štandardu služieb sa spoločnosti podarilo etablovať svoju prítomnosť nielen na domácej, ale aj na medzinárodnej úrovni.

Kvalita a technologické štandardy

Spoločnosť SCAME sa stala pionierom v oblasti E-Mobility už koncom 90. rokov minulého storočia, keď predstavila svoj prvý známy konektor na nabíjanie elektrických vozidiel, dnes známy ako typ 3A. Tento krok umožnil spoločnosti zapojiť sa do technických komisií (CEI, CENELEC, IEC), ktoré mali za úlohu regulovať technické štandardy konektorov na talianskej a medzinárodnej úrovni.

 

V dôsledku toho zohrala SCAME dôležitú úlohu pri definovaní prvého talianskeho národného štandardu pre konektory a systémy dobíjania elektrických cestných vozidiel (CEI 69-6). S rastúcim záujmom o elektrické vozidlá spoločnosť SCAME obnovila svoj výskum a vývoj zameraný na E-Mobilitu a dnes ponúka široký sortiment komponentov a nabíjacích káblov, ako aj rad staníc pre dobíjanie v AC alebo DC režime.

Nabíjacie stanice pre striedavý prúd (AC), ktoré ponúka spoločnosť SCAME, sú určené pre súkromné aj verejné priestory. Ponúkajú nástenné vyhotovenie tzv wallboxy, tiež stojany, ktoré premenia wallboxy na samostatne stojacu nabíjaciu stanicu a pilierové nabíjacie stanice. Všetky tieto stanice môžu byť vybavené zásuvkou alebo káblom s konektorom s max. výkonom až 22 kW. Okrem toho je možné tieto nabíjacie stanice pripojiť do internetovej siete pomocou kábla, wifi alebo 4G siete a spravovať ich na diaľku.

Moderný dizajn s dôrazom na bezpečnosť  

Nástenné nabíjacie stanice spoločnosti SCAME sú navrhnuté s dôrazom na moderný dizajn, ktorý navrhovala popredná talianska dizajnérska firma Trussardi & Belloni. Majú odolnú konštrukciu s hodnotami IK08 a IP54, čo znamená, že sú vhodné aj do vonkajšieho prostredia. Ich UV stabilný materiál zabezpečuje dlhodobú estetickú kvalitu aj pri vystavení poveternostným vplyvom.

Jedným z bezpečnostných prvkov je DC prúdový chránič, takže pre AC zložku stačí použiť chránič typu A. Okrem toho sú tieto nabíjacie stanice vybavené pripojovacou svorkovnicou pre vodiče do prierezu 10 mm², čo umožňuje použitie dostatočného kábla aj pri väčších vzdialenostiach.

Zásuvka týchto nabíjacích staníc je vybavená clonkami, ktoré zabraňujú dotyku so živými časťami, a RGB LED pásom, ktorý indikuje stav nabíjania. Táto funkcia umožňuje užívateľom ľahké monitorovanie stavu nabíjania aj z diaľky.

Vybrané nabíjacie stanice spoločnosti SCAME sú kompatibilné s aplikáciou, ktorá je k dispozícii v slovenskom jazyku. Táto aplikácia umožňuje užívateľom prezerať históriu nabíjania, nastavovať rôzne rozvrhy nabíjania a v kombinácii s nízkou tarifou šetriť náklady. Ďalšou výhodou je možnosť nastavenia funkcie POWER MANAGEMENT, ktorá spolupracuje aj s fotovoltickými panelmi, čím zabezpečuje efektívnejšie využitie energie.

 

Spoločnosť SCAME Parre tak ponúka komplexné riešenia pre dobíjanie elektrických vozidiel, ktoré spájajú moderný dizajn, vysokú bezpečnosť a inteligentné riadenie s cieľom poskytnúť užívateľom najlepšie možné skúsenosti v oblasti E-Mobility.