Skryté zárubne a dvere Dorsis - čo je dôležité pre stavebníkov?

Modernú architektúru a dizajn ovládá už niekoľko rokov minimalizmus. Zásadným prvkom interiéru sú nepochybne  skryté zárubne, ktoré doťahujú koncept estetickej čistoty a priamych linií k dokonalosti.  Dvere a skryté zárubne Dorsis Fortius 52 tak vďaka dizajnovej vyspelosti, technickej kvalite aj cenovej dostupnosti predstavujú špičku svojho segmentu.

 

Základnou myšlienkou využitia skrytých zárubní je schovať konštrukciu zárubní, magnetický zámok aj závesné pánty tak, aby dvere mohli úplne lícovať so stenou a viditeľná bola iba tenká medzera medzi stenou a samotnými dverami.

 

„Dvere a zárubne Fortius 52 sme vyvinuli s cieľom ponúknuť architektom a investorom moderné riešenie zárubní a dverí v nadštandardnej kvalite“, vraví Ing. Samo Štěpánek, riaditeľ zahraničného obchodu spoločnosti Dorsis. „Sústredili  sme sa na nájdenie ideálnej konštrukcie a použitie takých materiálov, ktoré zaistia výnimočnú pevnosť zárubne a dverí. Výsledkom je celkový koncept zárubeň-dvere, nie iba  dva oddelené produkty.“

 

Hlavné výhody konceptu Fortius 52

  • Unikátná pevná konštrukcia skrytej zárubne z hliníkovej zliatiny T6060 so špeciálne riadeným spracovaním a optimálnou úrovňou mechanických vlastností T66
  • Hrúbka dverí 52mm v spojení s robustnou konštrukciou zaisťuje dlhodobú pevnosť dverného krídla. Hrúbka povrchových MDF dosiek je 6mm miesto obvyklých 3mm.
  • Fortius 52 predstavuje optimalizovaný systém zárubeň-dvere, ktorý umožňuje zvoliť ideálne riešenie do každého projektu.
  • Prechodová výška môže byť až 3500mm, teda určite až ku stropu väčšiny projektov, s nadpražím alebo bez neho, s nadsvetlíkom alebo šikminou.
  • Vďaka hrúbke dverí 52mm je možná aplikácia voliteľných prvkov - skrytých samozavieračov, padacích prahov, dverných zarážok, elektrického otvárania, atď.
  • Univerzálne otváranie dverí dnu / von
  • Variabilita povrchov dverných krídiel - od prírodnej dýhy po CPL dosky pripravené k premaľovaniu či dekorovaniu.
  • Jednoduchšia a rýchlejšia montáž - celá konštrukcia je dodávaná zmontovaná a vybavená ochrannými prvkami pre jednoduchú inštaláciu

 

Čo je dôležité pre architektov a stavebníkov?

O skrytých zárubniach je potrebné premýšľať s predstihom, už pri príprave rekonštrukcie alebo stavby. Jedná sa o sofistikovaný produkt, ktorý vyžaduje profesionálnu prípravu dverného otvoru a precíznu montáž.

Samotný rám zárubne sa inštaluje pod omietku v priebehu finálnych stavebných prác. Rám sa dodává už zmontovaný, pripravený pre okamžitú montáž. Je taktiež vybavený ochrannými plastovými krytmi, aby pri montáži a omietaní nedošlo k jeho poškodeniu alebo poškrabaniu. Až  po dokončení všetkých stavebných prác sa zdemontujú ochranné kryty a inštaluje dverné krídlo.

„Kvalitu našich dverí ocení zákazník až po inštalácii a v priebehu používania. Chceme preto nielen vyrobiť perfektný produkt, ale vytvoriť pre stavebníkov také podmienky, aby aj samotná montáž zaručila dlhodobé a bezproblémové fungovanie. “ dodáva Ing. Štěpánek zo spoločnosti Dorsis.

 

Dôležitá je dizajnová variabilita

Technické riešenie je iste zaujímavé, pravdou ale je, že zákazník sa viac sústredí na vzhľad dverného krídla. Kľúčom k úspechu je variabilita povrchov, ktorá je v prípade konceptu Dorsis takmer nekonečná - od prírodnej dýhy cez CPL dosky v škále odtieňov RAL a NCS pre varianty so stierkou, tapetou či obkladmi. Pri výrobe dverí s povrchom z prírodnej dýhy je možná spolupráca s výrobcami nábytku - použitím rovnakej dýhy na dvernom krídle a nábytku môžme dosiahnuť estetický súlad a podporiť minimalistický charakter interiéru.

„Snažíme sa výsť v ústrety nielen požiadavkám na moderné interiéry, ale aj očakávaniam stavebníkov. Vieme, že za nami zostáva nielen kvalitný produkt, ale aj precízna montáž, čo je pre zákazníka kľúčové,“ dodáva Ing. Štěpánek.

www.dorsis.sk