Smart kúrenie prináša úsporu

Kúrenie je vo väčšine domácností oblasťou, ktorá spotrebuje najviac energie. Pritom správne riadenie kúrenia dokáže ušetriť nemalé financie. 

Termostat HeatIT

Smart kúrenie v skutočnosti nie je len možnosť ovládať kúrenie na diaľku cez svoj smartphone. Na trhu je mnoho takýchto zariadení, stále však ovládame kúrenie manuálne, aj keď na diaľku. Je na čase sa zamyslieť nad správnym kúrením. V tom nám môže pomôcť napríklad termostat HeatIT pre elektrické podlahové kúrenie, ktorý si okrem WiFi siete nevyžaduje prakticky nič iné. 

Termostat HeatIT umožňuje veľmi jednoduché nastavenie plánov kúrenia pre každú miestnosť. Jeho veľkou výhodou je to, že tieto plány môžete veľmi jednoducho "obísť". Popíšeme si to na príklade: bežne máte nastavené kúrenie v obývačke večer na 23 stupňov, ktoré sa v noci zníži na 20 stupňov a zároveň sa zapne kúrenie v spálni. To je skvelé, keď sme doma, nemusíme na to myslieť. Avšak vďaka jednoduchej funkcii mobilnej aplikácie si vieme toto správanie "zrušiť". Prepneme do režimu "Away" a môžeme z domu odísť. To znamená, že teplota sa automaticky stiahne. Výhodou je aj možnosť vzdialeného nastavenia. Správnym používaním tak vieme znížiť náklady na kúrenie.

Termostat má jednoduché užívateľské rozhranie. Ovládať ho môžete pomocou aplikácie alebo dotykových tlačidiel. Ak máte doma viac týchto termostatov, môžete nastavenie jedného kopírovať do ďalších a ušetriť tak čas. Prostredníctvom kalkulátora spotreby máte prehľad o okamžitej, dennej či týždennej spotrebe.

Smart Home systém

Už malá zmena môže znamenať aj 27 % úsporu. Tou zmenou je zónová regulácia kúrenia, ktorá vám umožní nastaviť teplotu každej miestnosti. V prípade, že do toho zapojíte aj Smart Home systém, získate množstvo ďalších benefitov, ktorými sú napríklad zníženie teplotných rozdielov medzi veľkými a malými miestnosťami, ovládanie kúrenia na diaľku, prepojenie kúrenia s tienením alebo vetraním.

Ak to s úsporou myslíte vážne, skvelou voľbou je v tomto prípade systém FIBARO. Tento systém dokáže spojiť všetky oblasti riadenia domácnosti. Znamená to, že po správnom zapojení sa môže kúrenie automaticky prepínať do režimu úspory, akonáhle odídeme z domu. Prípadne sa zníži nastavená teplota hneď, ako sa otvorí okno. Zároveň môžeme nastaviť, že ak je okno otvorené príliš dlho, systém nás na to upozorní, aby miestnosť príliš neochladla.

Systémom FIBARO sa navyše dá riadiť každý typ kúrenia, teda elektrické podlahové kúrenie, kúrenie radiátormi, teplovodné podlahové, klimatizácie, FAN COILy a ďalšie. Samozrejme, s prepojením na riadenie tienenia je možné riadiť teplotu aj v lete, kde pri odchode z domu môžeme automaticky zatiahnuť žalúzie a znížiť tak nároky na chladenie.

www.homesystem.sk