SolarFix - Upevňovací systém pre fotovoltické panely

Systém fixácie je určený na montáž solárnych fotovoltických panelov na všetky typy striech s celkovým výkonom do 250 kW. Je vhodný na montáž fotovoltických modulov na strechy rodinných domov ako aj plochých striech priemyselných alebo administratívnych budov.

Prvky sú vyrobené z hliníka a nehrdzavejúcej ocele, majú dlhú životnosť a vynikajúcu odolnosť voči poveternostným vplyvom. Pomocou online kalkulačky si navrhnete a zosumarizujte potrebné prvky.

Systém sa skladá z viacerých komponentov pre upevnenie a fixáciu. Ide o hliníkové profily, hliníkové svorky, kotviace háky na upevnenie profilov, záťažový systém pre ploché strechy a fixačného príslušenstva.

Hliníkové profily - univerzálne vysokovýkonné hliníkové profily pre fotovoltické inštalácie

Nosníky sú základným prvkom kotviaceho systému SolarFix. V závislosti od zaťaženia snehom a vetrom sa vyberá niekoľko variantov nosníkov. Profil je kompatibilný s ostatnými prvkami systému. Materiál dáva nosníkom dlhú životnosť a odolnosť proti korózii.

Hliníkové svorky - univerzálne a predmontované hliníkové svorky pre fotovoltické moduly rôznych hrúbok

Zo širokej škály svoriek sa vyberajú tie, ktoré zodpovedajú výške použitého fotovoltického modulu alebo univerzálne. Sú k dispozícii samostatne, alebo predmontované s fixačnou maticou FCN a dostatočne dlhou skrutkou s imbusovou drážkou. Predmontované svorky uľahčujú a zrýchľujú prácu. Materiál (hliník) zaisťuje dlhú životnosť a odolnosť proti korózii svoriek.

Kotviace háky na upevnenie profilov - hliníkové a oceľové kotviace háky, dostupné v pevných a nastaviteľných verziách

Kotviace háky na upevnenie fotovoltických panelov tvoria základ konštrukcie pre šikmé strechy so strešnou krytinou z pálenej škridly. Základová doska / základová časť háku je pripevnená k nosnej drevenej konštrukcii strechy pomocou skrutiek a pás, ktorý je viditeľný po položení strešnej krytiny, tvorí základňu pre uchytenie nosníka. Výber kotviaceho háku závisí od typu strešného materiálu a tvaru krytiny.

Systém pre ploché strechy bez možnosti kotvenia

Ploché strechy priemyselných budov, výrobných a skladovacích hál zvyčajne používajú systém prefabrikovaných podpier na výstavbu fotovoltickej elektrárne, ktorej sklon sa riadi orientáciou strechy. Zmontované konštrukčné podpery sú potom zaťažené betónovými prefabrikovanými kvádrami proti účinkom vetra.

Aplikácia fischer Professional - digitálne riešenie pre kanceláriu alebo priamo na stavbu

Aplikácia fischer Professional je mobilný poradca pre kotevné prvky a ponúka profesionálnym montážnym firmám alebo remeselníkom možnosť rýchlo a jednoducho získať informácie o výrobkoch, nájsť správne riešenie kotvenia pomocou digitálneho poradcu alebo nájsť predajcu v okolí.

Montážnici sú na stavbe zväčša mobilní. Už teraz používajú svoje smartfóny na objednávky, poznámky alebo odpovedajú na emaily. Aplikácia fischer Professional bola vyvinutá s cieľom vytvoriť pridanú hodnotu priamo tu – na mieste, práve tam, kde sa nachádzate.

Aplikácia vie zákazníkom odporučiť správne riešenie upevnenia pre príslušnú aplikáciu a odkazuje buď na jednotlivý výrobok, alebo na komplexné riešenie pozostávajúce z chemickej malty, kotviaceho svorníka a puzdra prípadne sitka. Aplikácia umožňuje vybrať konkrétny podklad a hrúbku upevňovaných komponentov ako aj typ inštalácie a uvažované zaťaženie.

Fischer Professionál App bola ocenená „Digital Champions Award“ od „WirtschaftsWoche“ - je k dispozícii na stiahnutie zadarmo v „Obchode Google Play“ a „App Store“ od spoločnosti Apple.

Text a foto: fischer