Spoznajte 7 výhod nových tepelných čerpadiel

Uvažujete o tepelnom čerpadle v rámci rekonštrukcie či pre novostavbu? Hľadáte zariadenie s výnimočne jednoduchou inštaláciou? Vedeli ste, že s tepelným čerpadlom môžete znížiť svoje účty za vykurovanie, ohrev vody či chladenie až o 75 % a vyprodukovať o tretinu menej emisií?

To všetko dokáže nové tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM Split typu vzduch/voda. Veľmi efektívne využíva energiu obsiahnutú vo vzduchu a premieňa ju na komfort v domácnosti. A aké sú všetky jeho výhody?

Veľmi jednoduchá montáž

Ide o tepelné čerpadlo typu vzduch/voda, takže vás nečaká žiadny rozkopaný pozemok. Inštalácia bude rýchla a prebehne s minimálnym úsilím. Novinka aroTHERM Split (s energetickou triedou A++) pozostáva z dvoch častí. Prvou je tepelné čerpadlo umiestnené vonku, pri bočnej stene domu, na streche garáže či inde v záhrade. Druhou je modul uniTOWER, ktorý patrí do interiéru a veľkosťou je podobný bežnej chladničke. Vďaka novej technológii môžu byť tieto dve časti tepelného čerpadla nainštalované flexibilne, do vzdialenosti 25 m od seba.

Vonkajšia jednotka – tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM Split

Návrh inštalácie zadarmo

Odborný návrh inštalácie môžete získať nezáväzne a zadarmo. Pre tých majiteľov rodinných domov, ktorí uvažujú o tepelnom čerpadle (o aroTHERM Split alebo aj o inom) rozbehla značka Vaillant na svojej webovej stránke novú službu. V online formulári uvediete, o akom type tepelného čerpadla uvažujete. Treba tiež uviesť tepelnú stratu rodinného domu (alebo vykurovanú plochu domu v m2). Vďaka návrhu odborníkov získate jasnejšiu predstavu o tom, aké máte možnosti.

Tri funkcie v jednom zariadení

Domáce pohodlie, príjemné teplo v zime, chladenie v lete a teplá voda po celý rok – to všetko prináša aroTHERM Split. Tajomstvom úspechu je nová technológia oddeleného chladivového okruhu, výsledkom ktorej je vysoká účinnosť a dlhá životnosť tepelného čerpadla. To je dostupné vo viacerých výkonoch (3 až 12 kW) a pracuje spoľahlivo vo všetkých zemepisných šírkach. Komfort teplej vody vám zabezpečí interiérový modul uniTOWER, ktorý vo svojom vnútri ukrýva 190 l zásobník.

Modul uniTOWER v interiéri

Výnimočne tichá prevádzka

Toto tepelné čerpadlo sa osvedčilo aj v susedstvách, kde je hustejšia zástavba. Ide totiž o jedno z najtichších tepelných čerpadiel typu vzduch/voda na trhu. Výhodou je, že už vo vzdialenosti niekoľkých metrov od zariadenia sa emisie jeho hluku znižujú na úroveň zvuku počítača. Tepelné čerpadlo aroTHERM Split vyvinuli vývojári v Nemecku a dbali nielen na jeho praktickosť a spoľahlivosť, ale aj na nový technický dizajn a optimalizované detaily. Aj vďaka tomu získalo prestížne ocenenia ako IF Design Award 2019, Red Dot Award 2018 a 3. miesto v kategórii najlepší exponát veľtrhu Aquatherm Nitra 2019.

Neustále šetrenie či dotácia

Novinka aroTHERM Split predstavuje najmodernejšiu technológiu s vynikajúcim pomerom ceny a výkonu. Zároveň vás potešia príjemne nízke prevádzkové náklady. A ušetriť môžete aj v budúcnosti. Nemusíte sa starať o údržbu komína, ani sa obávať prísnych kontrol emisií. Tepelné čerpadlo je mimoriadne úsporné, veľmi šetrné k životnému prostrediu a môžete naň získať atraktívnu dotáciu z programu Zelená domácnostiam.

Pohodlné ovládanie cez smartfón

Pozitívnou správou je, že váš systém vykurovania môžete ovládať aj pomocou internetu, aplikácie multiMATIC a internetového komunikačného modulu VRC 920 (ktorý si môžete zakúpiť ako balík mobilDIALOG). Jednoduchým kliknutím na smartfón či tablet si potom môžete upraviť teplotu u vás doma, načasovať si jednotlivé programy vykurovania, nastaviť špeciálne funkcie alebo jednoducho skontrolovať, či je všetko v poriadku. Ovládanie aplikácie je jednoduché a prehľadné.

Flexibilné systémové riešenia

V novostavbách môžete použiť aroTHERM ako jediný zdroj tepla. Ak rekonštruujete, môžete ho zapojiť do už existujúceho vykurovacieho systému s plynovým kotlom. Inteligentné ovládanie (s hybridným riadením) následne zabezpečí optimálne fungovanie. Možností je mnoho, aroTHERM Split je totiž skutočný tímový hráč. Dokonale spolupracuje s ďalšími produktami značky Vaillant ako sú solárne, fotovoltaické systémy či centrálne riadené vetranie s rekuperáciou tepla. Ak je požiadavka vašej domácnosti na teplú vodu vyššia, riešením môže byť tepelné čerpadlo v kombinácii so závesným hydraulickým modulom a zásobníkom uniSTOR.

www.vaillant.sk, www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk