Stavba z hotových stenových panelov je ako veľká skladačka – nová garáž sa dá postaviť za pár hodín a bez stavebného neporiadku

Potrebujete garáž, a to čo najskôr? Hodil by sa vám pri dome priestor na grilovanie aj so zázemím, alebo miesto na uloženie záhradného nábytku či náradia, no nepáči sa vám predstava stavebného neporiadku na upravenom pozemku? Alebo ste príliš zaneprázdnení a nemáte čas sa realizácii venovať? Potom je pre vás ideálnym riešením montovaná stavba GARDEON. Firma vám ju na pripravenom podklade postaví za pár hodín ako veľkú skladačku – bez malty, bez špiny či ťažkých nákladných áut vo vašej záhrade.

Firma GARDEON dodáva na kľúč montované stavby, ktoré sú založené na nemeckej technológii hotových plošných prvkov s oceľovou nosnou konštrukciou. Vďaka tomuto premyslenému systému sa dajú zrealizovať rôzne typy odolných doplnkových stavieb v širokej škále rozmerov – od malého záhradného domčeka až po radové garáže doplnené prístreškom napríklad na bicykle. A keďže vonkajšiu povrchovú úpravu stenových dielcov tvorí odolná omietka, zvonka sú tieto stavby na nerozoznanie od murovaných. Ich realizácia je však podstatne rýchlejšia, jednoduchšia a čistejšia. Ako vlastne takáto stavba, respektíve montáž, prebieha? Poďme sa na to pozrieť pekne po poriadku.

Krok č. 1 – výber stavby

Na začiatku si z ponuky na webovej stránke firmy zvolíte druh a vzhľad stavby, jej rozmery, doplnkové prvky (napr. typ garážovej brány či umiestnenie okien a dverí), a samozrejme, farebnosť stien aj detailov. I keď ide o stavby prispôsobené individuálnym požiadavkám, ich návrh nie je vôbec zložitý – celým procesom vás totiž prevedie inteligentný konfigurátor tak, aby ste na nič dôležité nezabudli.

V ponuke GARDEON-u nájdete rôzne typy záhradných domčekov, garáží, pergol a prístreškov, touto typológiou sa však vôbec nemusíte nechať obmedziť pri využívaní stavieb – vo veľkej garáži môžete mať pokojne napríklad firemný sklad a v záhradnom domčeku s prístreškom trebárs letnú kuchynku s vonkajším posedením. Fantázii sa tu určite medze nekladú. Možnosti využitia pritom rozširuje aj ponuka kompletne zateplených stavieb, ktoré poskytujú omnoho vyšší tepelný komfort ako v zime, tak aj v lete.

No ak si s niečím nebudete vedieť rady, alebo vám nebude vyhovovať štandardná ponuka, stačí, ak do GARDEON-u zavoláte alebo napíšete. So všetkým vám ochotne poradia a pomôžu. A problémom tu nie je ani atypická záhradná stavba na mieru.

Keď máte stavbu vybratú a objednanú, začne firma s výrobou vašich dielcov. Vy môžete tento čas využiť na prípravu podkladu, do ktorého sa potom celý objekt ukotví.

Krok č. 2 – príprava podkladu

Montované stavby dodáva GARDEON bez podkladu či základu, jeho príprava je teda na vás. Na výber máte rôzne možnosti – od jednoduchej betónovej dosky, až po pätky zhotovené z betónových tvárnic a skombinované s dlažbou. Záleží na druhu stavby a jej využívaní, a tiež na vašej predstave o konečnom vzhľade. Dôležité je pritom najmä to, aby bol podklad dostatočne stabilný a vodorovný.

Ak ste zručný domáci majster, vhodný podklad si zrejme zvládnete pripraviť aj sami. Túto prácu však môžete zveriť i stavebnej firme alebo remeselníkovi. Nemáte kontakt na nikoho spoľahlivého vo vašom okolí? Žiaden problém. Overenú firmu na zhotovenie podkladu si vyberiete z databázy GARDEON-u.

Keď budete vedieť, kedy bude pripravený váš podklad, môžete si dohodnúť ideálny termín na montáž stavby. A začať sa na ňu tešiť.

Krok č. 3 – montáž

Samotný proces montáže poteší väčšinu ľudí zo všetkého najviac. Stavba totiž rastie priamo pred ich očami až neuveriteľne rýchlo – napríklad montáž záhradného domčeka zvládnu skúsení majstri z GARDEON-u približne za tri hodiny.

Prvou pozitívnou vecou je však zvyčajne už príchod montážnikov. V dohodnutom termíne dovezú potrebné diely na malom nákladnom aute, takže sa dostanú aj na ťažko prístupné pozemky. Všetko potom ručne vynosia na určené miesto. Bez ťažkej techniky, bez rozjazdeného trávniku. Problémom teda nie je ani realizácia medzi ovocnými stromami a záhonmi kvetov v upravenej záhrade.

Celá konštrukcia je do detailu premyslená, jednotlivé vopred pripravené dielce tvoria v podstate kompletné steny – aj s otvormi na okná či dvere, a veľké časti strechy, všetko s hotovými povrchovými úpravami zvonka aj zvnútra. Etapa realizácie, ktorá sa odohráva priamo na pozemku, je vďaka tomu naozaj rýchla a čistá práca – bez mokrých procesov, bez malty a omietania, bez čakania na schnutie či vyzretie... Najskôr sa k podkladu ukotvia všetky steny, na ne sa namontuje strecha, osadia sa doplnky. Pri celej stavbe si pritom majstri vystačia s aku-náradím a spojovacími prvkami ako sú skrutky či nity. Jednoduchý objekt dokáže takto postaviť partia vyškolených pracovníkov firmy doslova za pár hodín.

A je hotovo. Obvykle do večera stojí na pozemku omietnutá garáž s fungujúcou bránou, šikovný záhradný domček aj s osadenými oknami a dverami, alebo pergola nad terasou, pod ktorou si môžete posedieť v príjemnom tieni. Jednoducho, akákoľvek stavba, ktorú ste si v GARDEON-e objednali. Na záver ešte chlapi pozbierajú všetok odpad a odnesú si ho so sebou. Stavbu tak máte hotovú na kľúč, expresne rýchlo a bez námahy. Stačí si ju už len začať užívať.

Foto: Gardeon