Stavbárske trendy: úspora peňazí ruka v ruke s udržateľnosťou

Ako stavať úsporne a zároveň kvalitne ukáže veľtrh stavebníctva Coneco v Inchebe

Ceny energií v ostatnom období dosahovali strop a z rodinných i firemných rozpočtov ukrajovali čoraz viac prostriedkov. Práve to mnohých prinútilo hľadať riešenia, vďaka ktorým by bolo možné ušetriť. To má logicky vplyv aj na trendy v oblasti stavebníctva. Zďaleka už nejde len o zatepľovanie domov a bytov; do popredia sa dostávajú aj solárne panely, tepelné čerpadlá, vonkajšie žalúzie a rolety či inteligentné elektroinštalácie. Aktuálnu ponuku na trhu už od 22. marca predstavia medzinárodné veľtrhy stavebníctva a energetickej efektívnosti Coneco a Racioenergia v bratislavskej Inchebe. 

Kvalitne, udržateľne a moderne od základov až po strechu

Na veľtrhoch objavíte riešenia pre stavbu a rekonštrukciu, vďaka ktorým bude vaše bývanie moderné, kvalitné, a zároveň udržateľné s potenciálom šetriť energie. Výrobcovia a predajcovia v reakcii na súčasnú situáciu predstavia napríklad stavebné materiály pre nízkoenergetické a pasívne domy, hybridné solárne zostavy a systémy, klimatizácie s efektívnym vykurovaním, možnosti pre elektrické podlahové vykurovanie či riešenia pre lokálne rekuperácie. 

Zároveň na veľtrhoch nebudú chýbať ďalšie stavebné systémy, inovatívne technológie, dizajnové komponenty, ale aj praktické ukážky a poradenstvo, ktoré vám pomôžu na ceste za vysnívaným bývaním. V rámci sprievodného programu sú pre vás pripravené workshopy na tému zatepľovania, využitia recyklovaného textilu v stavebníctve či obnovy tradičných domov.

Dozviete sa tiež ako stavať bez odpadu a zbytočných emisií, ako žiť zodpovedne so zmenou klímy či aké sú svetové trendy v segmente stavebníctva. Kompletný program nájdete tu.

Veľtrhy sú tradične symbolickým otvorením stavebnej sezóny a miestom stretnutia odborníkov z radov projektantov, architektov, stavebníkov, zástupcov odborných cechov a združení a výrobcov/predajcov stavebných materiálov, komponentov a ďalších riešení pre bývanie.

Rozvoj kvalitnej architektúry a tvorba priaznivého prostredia

Úroveň prostredia a verejného priestoru úzko súvisí s kvalitou života. Veľtrh Coneco si preto dáva za cieľ zvyšovať kvalitu architektúry aj prostredníctvom osvety a vzdelávania. Spolok architektov Slovenska na veľtrhu predstaví práce prihlásené do viacerých súťaží – Cena Dušana Jurkoviča, Cena prof. Martina Kusého a Cena Emila Belluša. O architektonických súťažiach ako nástroji environmentálne zodpovedného navrhovania sa budete môcť dozvedieť aj v rámci odbornej prednášky.

Financovanie bývania

Partnerom veľtrhu je Štátny fond rozvoja bývania, ktorý vám vo svojej expozícii priblíži možnosti financovania bytov, zariadení sociálnych služieb a obnovy bytových domov. Dozviete sa všetky podrobnosti pre obstaranie bytu či rodinného domu pre fyzické osoby, obnovu bytového domu, obstaranie nájomných bytov, zariadení sociálnych služieb a ubytovacích domov. Samozrejmosťou budú informácie o výhodnej mladomanželskej pôžičke na výstavbu, kúpu či stavebnú úpravu bytu. Ak v blízkej dobe plánujete riešiť svoje bývanie, nepremeškajte príležitosť prekonzultovať svoju situáciu a možnosti s odborníkmi.

 

Ďalšími partnermi veľtrhu sú portály beevam.sk, tzb-info.sk, estav.tv; daibau.sk; biano.sk, homelook.sk, inspiri.sk, domuium.sk a magazíny SAB Stavebníctvo Architektúra Bývanie, Top Stavebné a ASB.

 

Veľtrhy Coneco a Racioenergia sa uskutočnia od 22. do 25. marca v Incheba Expo Bratislava. Bližšie informácie, sprievodné programy a zoznam vystavovateľov nájdete tu

Foto: Incheba