Termoz SV II Ecotwist - jedna kotva na všetko

Pokiaľ ide o inštaláciu izolačných dosiek ETICS, fischer Termoz SV II Ecotwist stanovuje nové štandardy: Jedna kotva na všetko.

Kde ste predtým potrebovali množstvo rôznych kotiev a museli ste zakaždým hľadať správnu dĺžku, dnes je tu Ecotwist. Izolačné dosky sa dajú jednoducho a bezpečne upevniť v niekoľkých krokoch. Jednoducho zasuniete do vyvŕtaného otvoru hmoždinku a pomocou montážneho prípravku zaskrutkujete. Všetko je hotové veľmi rýchlo. Túto rýchlosť možno realizovať vďaka inteligentnej a efektívnej konštrukcii kotvy EcoTwist.

Fischer Termoz SV II Ecotwist je ideálna hmoždinka pre upevnenie izolantu hrúbky 100 - 400 mm s vyššou pevnosťou v tlaku, napr. dosiek z expandovaného polystyrénu. ETA certifikát umožňuje použitie hmoždinky do betónu, muriva z plných i dierovaných tehál, pórobetónu a betónu s ľahčeným kamenivom (A, B, C, D i E). Bez plastovej časti je hmoždinku možné použiť v rámci drevostavby. Hmoždinka má špeciálnu konštrukciu, ktorá obsahuje galvanicky pozinkovanú skrutku so špeciálnym stúpaním, optimalizovaným pre samo-zarezávací tanier. Kotva je usadená hlboko do izolantu, takže nevytvára tepelné mosty. 

Hrúbka izolačnej dosky sa dá nastaviť priamo na stupnici montážneho prípravku, vďaka čomu je možné použiť jednu kotvu pre všetky izolačné dosky bez ohľadu na ich hrúbku.  Pomocou montážneho prípravku sa dá ľahko skontrolovať, či je kotva správne umiestnená, či je bezpečne upevnená alebo či ju treba ešte dotiahnuť. Jediné, čo zostáva, je malý otvor, ktorý sa uzavrie pomocou EPS zátky alebo vyplní PU penou. Toto riešenie zaručuje veľmi dobrú fixáciu izolačných dosiek a perfektný vzhľad fasády bez viditeľných stôp po kotvách.

Aplikácia fischer Professional - digitálne riešenie pre kanceláriu alebo priamo na stavbu

Aplikácia fischer Professional je mobilný poradca pre kotevné prvky a ponúka profesionálnym montážnym firmám alebo remeselníkom možnosť rýchlo a jednoducho získať informácie o výrobkoch, nájsť správne riešenie kotvenia pomocou digitálneho poradcu alebo nájsť predajcu v okolí.

Montážnici sú na stavbe zväčša mobilní. Už teraz používajú svoje smartfóny na objednávky, poznámky alebo odpovedajú na emaily. Aplikácia fischer Professional bola vyvinutá s cieľom vytvoriť pridanú hodnotu priamo tu – na mieste, práve tam, kde sa nachádzate.

Aplikácia vie zákazníkom odporučiť správne riešenie upevnenia pre príslušnú aplikáciu a odkazuje buď na jednotlivý výrobok, alebo na komplexné riešenie pozostávajúce z chemickej malty, kotviaceho svorníka a puzdra prípadne sitka. Aplikácia umožňuje vybrať konkrétny podklad a hrúbku upevňovaných komponentov ako aj typ inštalácie a uvažované zaťaženie.

Fischer Professionál App bola ocenená „Digital Champions Award“ od „WirtschaftsWoche“ - je k dispozícii na stiahnutie zadarmo v „Obchode Google Play“ a „App Store“ od spoločnosti Apple.

Text a foto: fischer