Trápi vás vysoká spotreba elektrickej energie? Analýza to za vás vyrieši

Bez moderných a inteligentných spotrebičov by sme si dnes už svoju domácnosť nevedeli ani len predstaviť. Ani elektromobilita nám už nie je tak cudzia ako v minulosti. Sú ale na tieto výdobytky modernej doby pripravené aj naše elektrické siete. Nie je práve vyššia spotreba energie za príčinou nesprávnej kombinácie nových spotrebičov a starých rozvodov elektrickej siete?

To všetko a oveľa viac zistíte vďaka analýze a meraniam, o ktorých dôležitosti si v našom článku niečo povieme a možno sa aj vám vďaka tomu podarí v dnešnej neľahkej dobe ušetriť.

Analýza elektrickej siete zaručuje bezproblémové fungovanie spoločnosti

Zvykli ste si vstávať s lahodným nápojom, o ktorého prípravu sa postará moderný kávovar Miele? To je skvelé, pretože toto zariadenie je pre mnohých tým najlepším vynálezom súčasnosti, vďaka ktorému máme na všetko viac energie a nálady. Bez dobre fungujúcej elektrickej energie by ste ale boli stratení nielen pri príprave prvej rannej kávy. Ako zistíte, že je v poriadku?

Diagnostika kvality energie z hľadiska dodržiavania stanovených noriem je náročná úloha, ktorá si vyžaduje vysoko profesionálne vybavenie. Mnoho moderných zariadení je pripojených k zastaraným sieťam, ktoré nie sú na očakávaný výkon dostatočne pripravené.

To všetko vytvára potrebu komplexného systém, ktorý si vyžaduje neustále hodnotenie kvality energie pomocou množstva kľúčových ukazovateľov, ako je napätie a nesínusový prúd v sieti.

Pomocou komplexnej analýzy elektrickej siete ale môžete mať všetko pod kontrolou a používať výdobytky modernej doby bez najmenších obáv. Samozrejme, platí to za predpokladu, že si na takúto kontrolu zavoláte tých najlepších odborníkov.

Prečo je to dôležité?

V prípade nesúladu parametrov elektriny s vašimi spotrebičmi alebo tými, ktoré zaisťujú chod celej spoločnosti, sa nevyhnete stratám na spotrebe elektriny. Medzitým, aj malé výkyvy napätia môžu spôsobiť vážne nepohodlie, poruchy a výpadky energie.

Zvýšenie napätia nad normu iba o 1 % vedie k zvýšeniu jalového výkonu na elektromotoroch až o 7 %. Pokles napätia o 15 % môže zasa znemožniť spustenie elektromotorov, ktoré uvádzajú do chodu viaceré stroje, zariadenia, ale aj spomínané domáce spotrebiče.

Kontrola kvality energie vás môže problémov zbaviť

V súlade s požiadavkami na prevádzku elektrických sietí sa musí kontrola kvality energie vykonávať pravidelne, revízie majú predsa zmysel. Pomôže vám v tom aj štatistika merania, aby ste spoľahlivo identifikovali problémy a správne inovovali sieť.

Potreba analýzy elektrickej siete sa zo dňa na deň zvyšuje aj preto, že inovácie a pokrok doby tento významný zdroj energie výrazne zaťažujú a sieť nie je na takúto spotrebu adekvátne vybavená.

Nielen vďaka kvalitnému LED osvetleniu, ale aj pravidelným revíziám a meraniam elektrickej siete sa tak môžete vyhnúť zvýšenej spotrebe. Tak na to pri stavbe domu alebo rekonštrukcii bytu myslite.

Zdroj obrázka: SashaMagic/Shutterstock.com