Trendy spálňa 2021: Čo by v nej nemalo chýbať? 

Rok 2021 so sebou priniesol množstvo zaujímavých štýlov a trendov. Nevynechal ani spálne, ktoré budú minimalistické, elegantné a najmä pohodlné. Plánujete zmenu tejto miestnosti a potrebujete poradiť? Nechajte to na nás.

Do spálne zakomponujte farby roka

Farby roka 2021, žltá a sivá, sú najväčším trendom v móde aj interiéri. Vyzerajú štýlovo, dokážu pritiahnuť pozornosť a ľahko sa spolu kombinujú. 

Sivá patrí k základným odtieňom. Moderná bude aj po skončení roka. Žltá je výraznejšia a preto spravíte dobre, ak bude vo forme detailov. Skvelo vynikne na čiernom, sivom alebo tmavofialovom povrchu. 

Milovníci pastelových farieb sa určite potešia. Žltý odtieň je ako stvorený k ružovej, modrej alebo zelenej. S farbami to však moc nepreháňajte. Rok 2021 diktuje jednoduchosť a minimalizmus. Najlepšie sú maximálne dve farby v miestnosti.

Útulnosť nadovšetko 

Minimalizmus nemusí byť len neosobný a chladný. Keď ho skombinujete so správnymi doplnkami, môže byť veľmi príjemný. Teplo domova prinesiete správnymi materiálmi, ako napríklad drevom. 

Zabudnúť netreba ani na textil. Závesy do spálne sú tým najlepším riešením. Okná zakryjú a poskytnú súkromie. Celej miestnosti dodajú štýl a zmenia ju na nepoznanie. Na výber máte množstvo rôznych závesov. Výber je na vás. 


Rada odborníka 

Závesy by nemali byť v rovnakej farbe ako steny, aby nesplývali. Vyberajte podobný odtieň alebo stavte na kontrast.


 

Masívny nábytok a doplnky 

Ak nemáte problémy s priestorom, siahnite po masívnych skrinkách, posteli či lampe. Veľké kusy nábytku budú miestnosti dominovať. Zaujmú hneď na prvý pohľad a nie je potrebné dopĺňať ich malými doplnkami. 

Menších vázičiek, lámp alebo sviečok sa zbavte. Zaberajú príliš veľa miesta a jednoducho zaniknú. Nahraďte ich radšej jedným veľkým svietnikom, vázou alebo difuzérom.

Skombinujte obliečky so stenami

Najnovšie trendy jasne diktujú, kombinujte obliečky so stenami. Vytvoríte zaujímavú súhru a jednotu medzi dominantnou posteľou a celou miestnosťou. Na to, aby ste predišli mdlému vzhľadu, vyberajte vankúše v úplne odlišnom odtieni. 

Napríklad, tmavomodré obliečky doplňte bielymi vankúšmi. Tmavočervené zas hnedou alebo čiernou.

Zamerajte sa na posteľ

Základným kúskom každej spálne je posteľ. Ak si kupujete novú, nebojte sa zaujímavých farebných odtieňov alebo materiálov. Drevo je klasikou. Vyzerá dobre aj po rokoch a je kvalitné. Oplatí sa doň investovať. Jeho prevedenie nemusí byť len prírodné. Vyskúšajte zaujímavý náter alebo lak. 

Ďalším obľúbeným materiálom je čalúnenie. V rámci neho máte ešte viac farebných možností. 

Dôležitým prvkom je čelo. Posteľ by mala mať túto časť výraznú, veľkú a masívnu. Vyhnite sa posteliam bez čela. Moderné nebudú ešte niekoľko rokov. 

A pri výbere postele nezabudnite na jeden dôležitý detail, ktorým je matrac. Kvalitný model sa postará o zdravý spánok. Zabráni bolestiam kĺbov a chrbtice. Plus, je pohodlný a vydrží viac ako 10 rokov. 


Vedeli ste, že … 

… aj ten najkvalitnejší matrac by ste mali po 10 - 15 rokoch vymeniť? Po tomto čase sa v ňom nazbiera veľa baktérií. Tie nie sú dobré pre vaše zdravie.


 

Prineste si do miestnosti trochu prírody

Viete, čo pomáha skrášliť každú miestnosť v domácnosti? Rastliny. Prineste si aspoň jednu do spálne a doplňte ju štýlovým kvetináčom. Na výber máte množstvo druhov. Veľa z nich je nenáročných na starostlivosť. Stačí ich len raz za čas poliať.

Nebojte sa nevšedných kombinácií

Pri zariaďovaní spálne sa nebojte nevšedných a zaujímavých kombinácií. Vyberajte to, čo sa vám páči a v čom sa cítite dobre. Myslite na to, že miestnosť musí byť najprv pohodlná, až potom trendy a štýlová. Okrem doplnkov nezabúdajte ani na kvalitný matrac a mäkké vankúše.

zdroj: homesandgardens.com

Foto: shutterstock.com