Tri dôvody, pre ktoré by ste si mali vybrať laminátovú podlahu do domácnosti

Čoraz viacej ľudí sa sťahuje z miest do dedín alebo na miesta, ktoré sú blízko k prírode, napríklad k lesu. Ak k týmto ľuďom patríte alebo raz budete patriť, je jasné, že si budeme musieť postaviť nejaký domček. Samozrejme, v prípade, že dom po niekom zdedíte, máte situáciu výrazne jednoduchšiu. Ak však idete stavať dom, určite zvažujete, aký typ podlahy použijete.

Takmer každý sa stretol s pojmom –„laminátová podlaha“. Málokto vie však opísať, čo to znamená. Čo znamená, že keď niekto povie, že má doma laminátové podlahy?

Ide o podlahu, ktorá má viac vrstiev. Krycia vrstva je spodná a jej úlohou je bojovať s vlhkosťou a brániť jej preniknutiu. Hlavná vrstva, ktorá sa nachádza v strede, je vyrobená z rôznych typov dreva. Na vrchu na nachádza tzv. „dekoračná“ vrstva. Ide skôr o papier, ktorý je na spodné dve vrstvy prilepený. Môže znázorňovať kamene, drevo alebo keramické vzory.

Prečo si vybrať práve laminátovú podlahu?

1. Jednoduchá údržba

Nie je nič jednoduchšie než umyť a očistiť práve tento typ podlahy. Stačí vám vhodný čistiaci prostriedok a máte vyriešené. Zotrieť podlahu môžete nasucho aj na vlhko.

2. Dobrá odolnosť

Vyššie sme si uviedli, že laminátová podlaha má niekoľko vrstiev, vďaka čomu môžeme tvrdiť, že táto podlaha má skutočné vysokú odolnosť. Platí pravidlo, že čím hrubšiu laminátovú podlahu máte, tým je menšia pravdepodobnosť, že sa nejako poškodí.

3. Dlho vydrží

Ak si raz kúpite do domácnosti laminátovú podlahu, nemusíte sa báť, že by ste ju museli skoro meniť. Kvalitná laminátová podlaha vydrží niekoľko rokov. Do izieb, ktoré sú frekventovanejšie, je však dobré, ak zvolíte hrubšiu podlahu.

4. Veľký výber

Veľkou výhodou je, že si môžete vybrať štýl, ktorý sa vám páči. Nielen štýl ale aj farbu. Samotný dekorovací vzor môže síce znázorňovať drevený motív, no čoraz obľúbenejší je aj kamenný alebo kachličkový vzor.

 

Zdroj obrázku: Randall Skeffington / Shutterstock.com