Túžite po terase, ale máte k dispozícii iba priestor svahu?

Napriek tomu, že interiér je pre nás najbezpečnejším miestom, svoj význam a zmysel má ja trávenie voľného času v prírode. Z obavy o svoje zdravie sa ale v poslednej dobe obmedzujeme len na okolie nášho pozemku. Užívame si relax na záhrade a pohodlnej terase. Čo však v prípade, ak máme k dispozícii viac členitý a svahovitý terén? Máme pre vás riešenie.

Krásu záhrady a jej príjemnú atmosféru si môžete užiť aj vtedy, ak sa nachádza z väčšej časti vo svahu. Čo všetko k tomu potrebujete?

Špeciálne svahové tvárnice

Rozhodli ste sa zužitkovať priestor v okolí domu, ktorý sa ale nachádza vo vyvýšenom svahu? V tom prípade je dobré si všetko dobre naplánovať. Samotný návrh je základ, ktorému by malo predchádzať dôkladné posúdenie všetkých rozmerov a stability svahu a okolitého pozemku.

Nemali by ste zabúdať ani na svetovú stranu a intenzitu slnečného žiarenia, ktorá bude rozhodovať aj o výbere vhodných rastlín. Asi najdôležitejšie ale je, aby ste svah dobre spevnili a vytvorili tak základ, od ktorého bude záležať ďalší postup.

Výborným riešením, ako spevniť, rozčleniť a dodať charakter svahu, je použiť špeciálne svahové tvárnice. V rôznych tvaroch, farebných a materiálových prevedeniach si v ponuke určite vyberiete.

Moderná terasová dlažba

Ak ste si všetko dobre premysleli a svahovými tvárnicami priestor správne rozčlenili, na dekoráciu môžete použiť vyhovujúce kríky, menšie stromy alebo obľúbené kvety. Pokiaľ ale budete chcieť na tomto svahu tráviť aj svoj voľný čas pri chutnej kávičke, je vhodné, aby ste mali na to ideálne podmienky.

O ich vytvorenie sa postará aj kvalitná terasová dlažba. Jej výhodami je vysoká mrazuvzdornosť, odolnosť proti lomu, protišmykovosť a stálofarebnosť. Okrem týchto vynikajúcich vlastností je vám k dispozícii aj množstvo jej rozličných dizajnov a farebných prevedení, pomocou ktorých si svoj svah na záhrade nielen skrášlite, ale aj naplno užijete. Tak sa o tom presvedčte.

Zdroj obrázka: HaiGala/Shutterstock.com