Užite si dokonalú dovolenku vo svojej záhrade

Nad tohtoročnými letnými dovolenkami ešte stále visí otáznik. Nikto nevie, či budeme môcť ísť k moru, prípadne zdolávať vrcholky hôr a zažívať dobrodružstvo mimo našich hraníc. Ušetrené peniaze však môžeme investovať do zveľaďovania svojho domu a jeho okolia.

Kedy, ak nie teraz, keď všetci trávime doma oveľa viac času než predtým?! Konečne si môžeme nájsť priestor na uskutočnenie vecí, ktoré sme dlho odkladali. Navrhnúť si novú záhradu. Upratať v nej. Nájsť miesto na bicykle, náradie a kosačku. Postaviť altánok, pergolu, terasu, garáž... Peniaze ušetrené za nezrealizovanú dovolenku môžeme investovať do zlepšenia vlastného životného priestoru. Ten nám žiadna kríza nevezme.

Z večera do rána

Využiť sa pritom dajú montované stavby, ktoré sú hotové nie od večera do rána, ale od rána do večera. Doslova za pár hodín.
V západnej Európe už dlho populárne montované stavby teraz objavuje čoraz viac Slovákov. Páči sa im nielen dizajn, ale aj ďalšie výhody, ktoré tieto stavby majú a murované sa im v tom nikdy nevyrovnajú,“ hovorí montážnik Tomáš Steinhubl zo spoločnosti GARDEON.

Vďaka materiálom a ich povrchovej úprave vyzerajú montované garáže rovnako ako murované, majú fasádu, omietku, môžu byť zateplené a sú zaručene bezpečné. Navyše, materiály netreba nijako udržiavať, natierať, opravovať. Sú bezúdržbové a vďaka úzkym, ale odolným stenám, ktorých základ tvorí pozinkovaná oceľ, poskytujú viac priestoru vo vnútri než murovaná stavba rovnakých rozmerov.

Jednotlivé diely montovanej stavby sú vyrobené vopred, a preto ich montáž na mieste určenia trvá iba niekoľko hodín. Garáž dokážeme postaviť za pol dňa, pergolu alebo prístrešok za štyri hodiny a záhradný domček dokonca za dve hodiny,“ spresňuje Tomáš Steinhubl z GARDEON.

Poriadok a oáza pokoja

Večný problém, kam uskladniť náradie, kosačku, bicykle či čokoľvek iné, čo býva v záhrade, ale nemusí to byť na očiach alebo to treba chrániť pred počasím, vyrieši montovaný záhradný domček. „Dá sa naprojektovať online, dokonale sa prispôsobí potrebám rodiny aj možnostiam záhrady. Vďaka širokej dizajnovej palete sa dá vybrať taký, ktorý perfektne zapadne do celkovej atmosféry vašej nehnuteľnosti,“ menuje výhody montovaného záhradného domčeka odborník z GARDEON. Nevymenoval však zďaleka všetky.

Okrem toho, že takýto domček vyzerá neporovnateľne lepšie ako plastová či kovová búda, dá sa využívať aj ako externá pracovňa, posilňovňa či letná kuchynka. Vďaka izolácii je v lete útočiskom pred páľavou s príjemnou klímou, v zime je v ňom zas určite teplejšie ako vonku. „K záhradnému domčeku sa dá ľahko primontovať aj prístrešok, takže vznikne chránené miesto na letné posedenia alebo čokoľvek iné,“ dodáva montážnik z GARDEON.

Veľkorysé riešenie pre malý priestor

Ak máte menšiu záhradu a musíte sa rozhodnúť, či v nej budete mať kúsok zelene v podobe trávnika alebo terasu, môžete sa vybrať zlatou strednou cestou. Pergola alebo prístrešok postavený ako predĺženie východu do záhrady, či už z kuchyne, alebo obývačky, poskytne pred slnkom a dažďom chránené miesto na posedenie vonku a stále ostane priestor na trávnik a inú zeleň.

Výhodou montovaných stavieb je, že sa rozmermi a dizajnom dajú prispôsobiť akémukoľvek priestoru, aby celok vyzeral príjemne a kompaktne,“ konštatuje Tomáš Steinhubl. Žiadne kompromisy, iba dokonalá záhrada so všetkým, čo v nej chcete mať. Vytvoriť si ju toto leto môže byť ešte lepšie ako dovolenka pri mori. Lebo potom v nej môžete relaxovať a kochať sa, aká je perfektná, kedykoľvek sa vám zachce.

Text a foto: Gardeon