Vonkajšie žalúzie

Spočiatku ľudia na tienenie využívali závesy, s ktorými sa spájala náročná údržba – oprať, vyžehliť, zavesiť… Neskôr to boli rolety, ktoré však nepôsobili veľmi esteticky. Praktickejšou alternatívou sú už dnes vonkajšie žalúzie, ktoré vlastnosťami prekonali akékoľvek vnútorné tienenie. Okrem ochrany pred slnečným žiarením a hlukom, úspory energie prispejú aj k zvýšeniu bezpečnosti a dlhšej životnosti okien. 

Lepšie vlastnosti

Vonkajšie žalúzie sú vďaka svojej pevnej konštrukcii efektívnejšie pri ochrane pred prehrievaním ako subtílnejšie vnútorné žalúzie. Pri úplnom sklopení dokážu poskytnúť dostatočnú ochranu a miestnosť dokonca celkom zatemniť, zatiaľ čo vnútorné sa používajú viac na reguláciu množstva svetla v miestnosti. Navyše, ak je ich konštrukcia dostatočne utesnená, v zime poslúžia aj na zlepšenie tepelnoizolačných vlastností okna.

Výhody vonkajších žalúzií

• vytvorenie príjemnej klímy

• tepelná a hluková izolácia

• vyššia bezpečnosť

• dosiahnete úplnej tmy

• dlhšia životnosť okien

• úspora energie i peňazí

•  ochrana súkromia i majetku

Pohodlné ovládanie

Vonkajšie žalúzie môžete ovládať manuálne alebo na motorický pohon. Pokiaľ ste fanúšikom inteligentných domácností, iste oceníte možnosť diaľkového ovládania, inštaláciu senzorov alebo napojenie na inteligentnú domácnosť. Clona sa vďaka slnečnému a veternému senzoru prispôsobí podmienkam a vy sa nemusíte obávať, že sa vrátite do prehriatej miestnosti alebo poškodenia žalúzie. Pomocou ovládača si zasa môžete nastaviť presný stupeň sklonu žalúzií a regulovať tak požadovaný prísun svetla do interiéru z ktoréhokoľvek miesta.

Bezpečie a ochrana pred zlodejmi

Pri manipulácii so žalúziami sa nemusíte obávať poškodenia alebo ublíženiu osoby, ktorá by bola práve v ich blízkosti.

Pokiaľ sa napríklad v dráhe pohybu objaví prekážka, zaťahovanie sa okamžite zastaví a vy sa o tom ihneď dozviete na displeji telefónu alebo ovládača. Významným dôvodom, ktorý rozhoduje pri výbere žalúzií je aj skutočnosť, že motorový pohon je zároveň aj prekážkou násilného otvorenia rolety a ochranou pred zlodejmi.

Skrášlia každý dom

Žalúzie už nie sú iba praktickým spôsobom zatemnenia okien. Dnes si môžete vybrať z mnohých typov a farieb žalúzií, takže nie je problém zladiť ich s farbou okolitej omietky. Najčastejšie sa vyrábajú z hliníka alebo plastov. Cena sa však okrem výberu materiálu odvíja aj od typu lamiel, farby a spôsobu ovládania. Isté však je, že tieto investície sa vám v krátkom čase vrátia v podobe úspory energie.

 

Viac o vonkajších žalúziách môžete nájsť na www.isotra.sk/vonkajsie-zaluzie.