Vyberáme alarm do domu

Kto raz zažil vykradnutie svojho domu, potvrdí vám, že sa od toho dňa neprestal nikdy obávať, že sa podobná situácia zopakuje. Chrániť dom pred zlodejmi je však vhodné aj v prípadoch, ak vás ešte nevykradli. Nemusíte na ten okamih čakať a zabezpečte si už teraz dom proti vykradnutiu. Aký alarm treba zvoliť? Poradíme vám.

Spoľahnite sa na poplašné zariadenie

Strach z vykradnutia sa nás zmocňuje najmä v noci alebo v čase, keď nechávame dom bez dohľadu. Je to aktuálne najmä v čase letných dovoleniek, keď naše prázdne obydlia lákajú zlodejov s otvorenou náručou. Aby ste zabránili vniknutiu cudzích osôb do vášho domu, je dobré si zaobstarať domový alarm. Elektronický zabezpečovací systém funguje aj v prípade výpadku elektrickej energie, takže sa nemusíte obávať, že by v čase núdze nebola privolaná pomoc. Je vhodné, ak zabezpečenie domu proti vykradnutiu neobsahuje len bezpečnostné, ale aj informačné a regulačné prvky, vďaka čomu sa stáva multifunkčným pomocníkom v domácnosti. Zlodej je vo vašom dome monitorovaný snímacími detektormi rozmiestnenými v sledovaných oblastiach, ktoré reagujú na pohyb, ale i na pohyb dverí či okien. V prípade, že vo vašom dome vypukne požiar, poplašné zariadenie vás informujte aj o tejto udalosti. Rovnako to platí aj pri úniku plynu alebo záplavách. Výhodou niektorých zabezpečení domu je aj funkcia privolania pomoci pre starších alebo nevládnych ľudí.

Ďalšie užitočné funkcie domových alarmov

Aby ste si nemysleli, že úlohou alarmu je iba „zvoniť na poplach“, možno vás prekvapí, že vďaka nemu môžete vo svojej domácnosti ovládať napríklad klimatizáciu, zavlažovanie alebo vetranie. Oceníte to najmä v prípadoch, pokiaľ deň/dni trávite mimo domova a potrebujete zabezpečiť stálu výmenu vzduchu. Tiež nie je na zahodenie prísť po práci do dobre vykúreného alebo vychladeného priestoru, v ktorom si môžete plnohodnotne oddýchnuť. Vďaka nainštalovanému alarmu získavate tiež prehľad o spotrebe vody, energie či tepla. Spoločnosť, ktorá vám poplašné zariadenie inštaluje, vypracúva plán rozmiestnenia čidiel a v prípade, že sa vo vašom dome alebo na pozemku nachádza domáce zviera, tieto čidlá sú natoľko inteligentné, že ich dokážu rozpoznať a nevyvolávajú falošné poplachy.

Ako fungujú bezdrôtové alarmy?

Ochrániť dom pred zlodejmi je dôležitá úloha. Zásahová služba v prípade cudzieho vniknutia vysiela do domu špeciálne vyškolených pracovníkov vybavených napr. vysielačkou, nepriestrelnou vestou, hasiacim prístrojom či balíčkom prvej pomoci. Hneď ako sa v dispečerskom centre preverí oprávnenosť poplachu, zásahová jednotka skontroluje objekt a prípadne spolupracuje s políciou. Dispečing je, pochopiteľne, k dispozícii 24 hodín denne.

Uvedené výhody domového alarmu stoja za zváženie, najmä ak si prezriete štatistiky o krádežiach domov. Myslite dopredu a nenechajte sa nepríjemne prekvapiť. Vy buďte tí, ktorí prekvapia.

 

7.8.2016