Výkonný nástenný ventilátor vo vysokokvalitnom dizajne - AEROPLUS WRG

AEROPLUS WRG spája inovatívnu technológiu vetrania s moderným dizajnom. Výkonný rotačný výmenník tepla je srdcom nástennej vetracej jednotky a vytvára vynikajúce technické hodnoty vo veľmi kompaktnom kryte.

Vďaka miere rekuperácie tepla až 93 %, nízkej vlastnej hlučnosti, vysokému akustickému útlmu a nepretržitému prúdeniu vzduchu a vetraniu je AEROPLUS WRG sofistikovanou alternatívou k existujúcim zariadeniam Push-Pull. Okrem toho vďaka možnosti dočasne deaktivovať systém rekuperácie tepla môže byť zariadenie AEROPLUS WRG v prípade potreby počas letných mesiacov prevádzkované bez rekuperácie tepla.

V automatickej prevádzke AEROPLUS WRG automaticky reguluje prietok vzduchu vďaka snímačom teploty a vlhkosti. V inteligentnej verzii smart prídavný snímač CO₂ detekuje spotrebovaný vzduch a podľa potreby riadi výmenu vzduchu. Čerstvý vzduch bez škodlivín zabezpečujú rôzne triedy filtrov, ako sú peľové filtre alebo filtre NOx.

AEROPLUS WRG sa dá ovládať priamo na jednotke pomocou dotykového ovládania alebo na stene ako externá riadiaca jednotka vetrania. Okrem toho má AEROPLUS WRG smart modul WiFi, a tak sa dá ovládať aj pomocou aplikácie SIEGENIA Comfort. Externé vstupy umožňujú pripojenie k riadiacej technike budovy, ako aj inteligentné možnosti ovládania, napríklad ovládanie kúpeľne. AEROPLUS WRG sa pritom automaticky prepne na prevádzku s čisto prívodným vzduchom, akonáhle ventilátor v kúpeľni alebo na WC zabezpečí vetranie.

Varianty montážnych dielov ponúkajú viac možností pre nerušený vonkajší výhľad. Kanál do ostenia sa tak vďaka jemnému tieneniu vizuálne takmer neviditeľne prispôsobí fasáde. Kanál z EPP sa navyše ľahko spracováva a vyrovnáva tolerancie. Jeho pružný materiál sa dá na stavbe jednoducho a presne skrátiť. Okrem toho sa AEROPLUS WRG môže používať aj s plastovou ochrannou mriežkou alebo s ochranným krytom z kvalitnej ocele.

Možnosť čiastočnej zapustenej montáže v interiéri a rôzne vysokokvalitné dizajnové clony zabezpečujú, že sa AEROPLUS WRG optimálne prispôsobí architektúre budovy. Alternatívne sa dá počas inštalácie aj jednoducho namontovať na stenu. V rámci renovácie umožňuje nekomplikovaná inštalácia pomocou jadrového vŕtania pre priemer rúrky 160 mm aj inštaláciu v obývaných miestnostiach.