Zabudnite na všetky hlúposti. Tieto triky vás zbavia horúčav v interiéri bez starostí

Predpovede na nasledujúce dni nepočítajú ani s tým najmenším ochladením, takže naďalej sa budeme musieť zariadiť tak, aby sme všetko zvládli bez najmenších problémov. Nevýhodou je, že pomerne veľkú časť svojho dňa trávime v interiéroch, ktoré len tak ochladiť bez použitia klimatizácie, nie je pre všetkých jednoduché. Ako si teda poradiť?

Mohol by vám pomôcť zoznam časovo overených spôsobov, ktoré nie sú na realizáciu vôbec náročné. Tak sa poďte spolu s nami o tom presvedčiť.

Naučte sa správne vetrať

Prísun čerstvého vzduchu s vysokým obsahom kyslíka je základ nášho pohodlia a komfortu. Vetranie cez otvorené okná je preto základ. A cirkulácia čerstvého vzduchu je v tomto prípade vaším hlavným spojencom. Treba si ale uvedomiť, kedy je na to vhodný čas, pretože vetranie počas horúceho dňa je najčastejším dôvodom prehrievania našich interiérov.

Vypestujte si preto návyk a po západe slnka okná v celej šírke otvorte a najneskôr o 9 hodine rannej ich zatvorte, aby sa zabránilo vstupu horúceho vzduchu do miestnosti. Nezabudnite ale na to, aby bolo vetranie v noci pre vás aj príjemné a nezhoršoval zaspávanie dotieravý hmyz. S tým vám zasa pomôžu špeciálne siete proti hmyzu.

Inštalujte na okná rolety

Táto technika nie je len dokonalým spôsobom zatemnenia interiéru, ale aj jeho dobrej izolácie pred teplom. Samozrejme, platí to za predpokladu, že investujete do lepších roliet, ktoré sú odolné a schopné vytvoriť v okolí okna dokonalú izoláciu.

Zmeňte posteľnú bielizeň

Odložte perinu, hrubé obliečky na vankúše, prikrývku a hrubý zimný prehoz. V letnú noc potrebujete iba bavlnené alebo ľanové obliečky a špeciálny molitan. Rovnako viac chladu si užijete, ak nebude vaša posteľ zbytočne vysoká a naopak viac pri zemi.

Vypnite elektrické spotrebiče

Televízor, počítač, rúra – všetky tieto spotrebiče sa zahrievajú aj v režime spánku. Na prvý pohľad možno zanedbateľné položky, často sú však práve tieto výdobytky modernej doby zdrojom vyšších teplôt v interiéri. Ak ich na pár minút vypnete, nič sa predsa nestane, naopak, ušetríte na spotrebe.

Umiestnite do interiéru viac rastlín

Živé rastliny dodajú interiéru nielen pocit sviežosti, ale mu aj pomáhajú regulovať vnútornú vlhkosť. Gerbera, antúria, azalka, sukulenty, fikusy - všetky majú okrem iného schopnosť čistiť vzduch od toxických zlúčenín.

Ako vidíte, nie je to nič časovo ani finančne náročné, tak to vyskúšajte.

Zdroj obrázka: tommaso79/Shutterstock.com