Záhradná posteľ dodá exteriéru nádych pohody aj luxusu

Záhrada je predovšetkým miestom kde počas slnečných mesiacov relaxujeme, oddychujeme a trávime čo najviac voľného času. Pobyt na záhrade by nám vybavením mal nahradiť pobyt vnútri preto sú aj najnovšie trendy v záhradnom nábytku zamerané na čo najlepšie nahradenie interiérových kúskov a ich uspôsobenie na tie záhradné. Jedným z takýchto prvkov je aj posteľ. Poďme sa teda pozrieť na to, aké druhy záhradných postelí ponúkajú aktuálne kolekcie dizajnových značiek.

Pohodlná na čítanie a poobedný spánok

Druhov záhradných postelí je niekoľko. Sú určené na relax, čítanie obľúbenej knihy aj spánok. Mali by byť teda veľkorysé, pohodlné avšak stále na prvý pohľad „záhradné“. Výbornou voľbou je vypletaná posteľ s pohodlným matracom z kolekcie Tosca. Príznačný názov evokuje že táto nádherná záhradná posteľ vás v myšlienkach prenesie priamo pod Toskánke slnko. Ďalší veľmi pôsobivý model je Cocoon Daybed, posteľ kde s vami môžu v záhrade relaxovať deti, manžel, či dokonca domáce zviera. Cocoon je totiž vďaka svojmu pôsobivému priemeru 220 cm naozaj veľkorysá.

Luxusná k bazénu a na opaľovanie

Luxusnejšiu variantom záhradnej postele je model s hliníkovou kostrou a tíkovými lamelami s názvom Pavilion. Je to naozaj záhradná posteľ pre náročných, ideálna k väčším bazénom. Táto posteľ je vyrábaná aj vo variante s postrannými záclonami, čo z nej robí naozaj luxusnú oddychovú zónu. Kombinácia hliníka a teakového dreva spolu s polohovateľným matracom, robí z tejto postele naozaj exkluzívnu záležitosť. Zaujímavá je tiež posteľ s názvom Tuskany s nádherným prepletaním okolo bočného rámu z teakového dreva. Súčasťou postele je slnečná clona a nádherné postranné závesy, ktoré vám v prípade zatiahnutia ponúkajú súkromie, ale aj ochranu pred slnkom.

Modulárna

Tretím spôsobom ako si do exteriéru priniesť posteľ je modulárna, pohovková časť sedacej súpravy. Táto verzia zaručí štýlovú kompatibilitu s vašim záhradným sedením a vám ponúkne miesto kde si môžete cez deň ľahnúť či pospať. Ležadlová časť modulárnej sedačky vám zaistí práve takýto oddych bez toho aby ste si museli zadovážiť extra kus nábytku. Viacero variácii ponúka napríklad model Silky Long. Bonusom iného modelu s názvom Verona Outdoor zase je, že ponúka príležitosť otáčania a posúvania operadla, z postele sa tak rázom môže stať kreslo. Posúvacie operadlo ocenia aj nižší ľudia, ktorý si takto dĺžku ležadla môžu upraviť podľa vlastných potrieb.