Zateplenie obvodovej steny z interiéru rieši rad situácií

Keď nieje možné aplikovať tepelnú izoláciu na vonkajšiu stranu obvodovej steny, a pritom je zateplenie miestnosti viac než žiadúce, opýtajte sa na VakuPRO®. Ukážeme vám, prečo zvoliť práve túto tepelnú izoláciu pre zateplenie steny piamo v interiéri.

Umiestnenie tenkej tepelnej izolácie z interiéru je riešenie vhodné pre najrôznejšie situácie.

V praxi sa najčastejšie stretávame so zateplovaním celého domu prostredníctvom tepelnej izolácie umiestenej z vonkajšej strany obvodových stien. V niektorých prípadoch nieje zateplený dom celý, ale len uličná fasáda. Nastať však môžu i prípady, kedy je treba zatepliť len jednu izbu, pričom umiestnenie izolácie z vonkajšej strany steny nieje možné.

Keď stenu z exteriéru nezateplíte

Kedy nejde zatepliť stenu z exteriéru? Napríklad keď ... 

  • Obvodová stena miestnosti hraničí s cudzím pozemkom.

  • Obvodová stena miestnosti hraničí s cudzím nevykurovaným priestorom, napr. podkrovím.

  • Ide o miestnosť krajného bytu v bytovom dome.

V našom prípade ide o izbu na prvom poschodí radového domu, pričom miestnosť susedí s nevykurovaným podkrovím susedného domu. Dom má zateplenú iba uličnú fasádu.

Ak susedí izba, ktorú treba zatepliť, s nevykurovanou pôdou susedného domu, je vhodné zvoliť izoláciu z interiéru izby.

Izolácia vhodná do interiéru

Majitelia sa preto rozhodli zatepliť obvodovú stenu izby priamo v interiéri.

Samotnej realizácii predchádza dôkladné zváženie konkrétnej situácie a navrhnutie najvhodnejšieho typu tepelnej izolácie a adekvátneho technického postupu. Dôležité je posúdiť výsledný tepelnoizolačný efekt a vylúčiť prípadné riziká, spôsobené nevhodne zvoleným prevedením. Neváhajte sa preto obrátiť na odborníkov, napríklad na špecialistov z PROPASIVu.

Tenká tepelná izolácia VakuPRO® je vhodná je vhodná do miest s nedostatkom priestoru.

 

Po dôkladnom zvážení možností padol výber na vákuovú tepelnú izoláciu VakuPRO®, vysoko efektívnu tepelnú izoláciu so súčinitelom tepeľnej vodivosti λ = 0,007 W/(m·K).

 

Dôvodov i výhod bolo hneď niekoľko.

  • Realizácia bez neporiadku. VakuPRO® sa dodáva v paneloch vyrobených na mieru pre potrebu danej realizácie. Pokládka prebieha presne podľa kladačského plánu, podľa neho sú panely vyrobené a dodané. Odpadá nutnosť rezania izolácie na mieste, nevzniká žiadny prach, odpad a neporiadok.

  • Rýchla realizácia. Vďaka suchým procesom a dokonalej príprave môžete izbu behom niekoľkých dní opäť používať.

  • VakuPRO® je tenká tepelná izolácia. To znamená, že po zateplení zostane obytná plocha miestnosti temer rovnako veľká ako pred zateplením.

  • Šetrí každý milimeter. Pre rovnaký tepelnoizolačný účinok stačí 5x menšia hrúbka VakuPRO® než bežnej izolácie. Ak je izba vybavená nábytkom, ktorý by sa pri použití bežnej 15 cm hrubej izolácie do miestnosti nevošiel, je veľká šanca, že pri použití VakuPRO® sa do miestnosti vojde, napr. rozkladacia pohovka.

  • Efektívne izoluje a tým šetrí náklady na vykurovanie. VakuPRO® je najefektívnejšia tepelná izolácia na trhu. Pre rovnaký tepelnoizolačný účinok ako poskytne 15 cm bežnej izolácie stačí použiť panely VakuPRO® hrúbky len 3 cm.

Dôsledný postup eliminuje riziká

Jednotlivé kroky zateplenia i následné úpravy steny až po finálnu podobu izby ukazuje a popisuje videonávod.

Samotná realizácia je po dôkladnej príprave pomerne jednoduchá, rýchla a čistá. Nevytvára sa zbytočný neporiadok a izba je behom niekoľkých dní znovu obývateľná.

Podrobnosti, rady a vychytávky realizácie nájdete v tomto článku.

 

Zvoľte vhodný závesný systém

A na čo je treba pri použití vákuovej izolácie pamätať? Nemalo by dôjsť k porušeniu fólie panelu. Aj keď sa to stane, panel si i tak zachováva dostatočnú tepelnoizolačnú funkciu. I napriek tomu pamätajte, že pre zavesenie obrazov na zateplenú stenu musíte zvoliť vhodný závesný systém. Zavesiť obraz na kliniec zkrátka nedoporučujeme.

Do izby zateplenej pomocou VakuPRO® pohodlne umiestnite nábytok, ktorý by sa pri použití hrubej vrstvy bežnej izolácie do izby nevošiel, napríklad rozkladacie kreslá.

 

Vďaka VakuPRO® sa predtým chladná miestnosť stane príjemnou izbou a náklady na vykurovanie sa výrazne znížia.

Text a foto: PROPASIV