ZBERAČ DAŽĎOVEJ VODY

Koniec zimy sa blíži - chystáte sa na jar? Horúce a suché letá minulých rokov nás nútia premýšľať o dôslednejšom využití dažďovej vody. Zachytávanie a využívanie dažďovej vody predstavuje hospodárnu možnosť šetrenia cenných zdrojov pitnej vody.
Odporúčame Vám ideálneho pomocníka pre hospodárenie s dažďovou vodou:


Zberač dažďovej vody RHEINZINK s rýchlospojkou má jednoduchú montáž i použitie


Zberač dažďovej vody RHEINZINK bol vyvinutý pre jednoduché a efektívne zachytenie dažďovej vody z odvodňovacieho systému. V posledných rokoch sa stáva dôležitou súčasťou kompletného systému odvodnenia RHEINZINK. Možná je aj dodatočná montáž do bežného systému odvodnenia.

Prednosti zberača dažďovej vody:


1/ Nízke obstarávacie náklady
2/ Jednoduchá montáž
3/ Možnosť montáže do existujúceho odvodnenia
4/ Jednoduché použitie


Ako zberač funguje?


Vnútorná zberná časť produktu je konštruovaná tak, že minimálne 60% pretekajúcej vody je kruhovým zvodom zachytené a privedené k rýchlospojke. Zvyškové množstvo vody je súčasne s väčšími nečistotami (napr. z listnatých stromov) odvedené ďalej kruhovým zvodom.

Jednoduchá montáž i použitie

Montáž

Dodatočná montáž zberača dažďovej vody do existujúceho odvodnenia je veľmi jednoduchá. Vyrezaním časti zvodu s priemerom 100 mm s dĺžkou cca. 300 mm sa zberač ľahko nasadí na existujúci kruhový zvod vo výške, v ktorej potrebujeme mať maximálnu výšku hladiny vody v zbernej nádobe. Zberná nádoba nemusí byť umiestnená priamo pri kruhovom zvode, ale možno ju umiestniť do väčšej vzdialenosti. Prepojovacia dĺžka hadice môže byť až 5 m.

TITÁNZINOK RHEINZINK PREDSTAVUJE:

 

- Značkový titánzinok pre strechy, fasády a odvodňovacie systémy.
- Prírodný materiál s dlhou životnosťou bez údržby, bez náterov.

 

- Ekologický materiál ohľaduplný k životnému prostrediu.

 

- Riešenie bez rizika. Poskytujeme technické poradenstvo.
 

Rozhodujúce pre výrobu všetkých produktov RHEINZINK je prvotriedna titánzinková zliatina a najmodernejšie výrobné technológie rešpektujúce najvyššie ekologické požiadavky.

 

Prírodný materiál RHEINZINK prePATINA je dodávaný v vyhotovení:

• prePATINA walzblank - lesklovalcovaný

• prePATINA blaugrau - modrošedý

• prePATINA schiefergrau - bridlicovošedý

 

Dlhá životnosť bez náterov, bez údržby

Svojimi zhruba 500 komponenty zaručuje RHEINZINK program odvodnenia striech istotu do detailu prepracovaného a na seba nadväzujúceho sortimentu. Rovnako ako strešné krytiny a fasádne systémy sa odvodňovací systém vyznačuje dlhou životnosťou a bezúdržbovosťou bez potreby náteru. Prvky odvodňovacieho systému vyrábame v troch úpravách - lesklovalcovaný, modrošedý a bridlicovošedý (walzblank, blaugrau, schiefergrau), v prevedení polkruhový a hranatý. Montáž a kombinácia dielov systému je vďaka presnosti lícovania obzvlášť jednoduchá.

 

RHEINZINK- kvalita Made in Germany
www.rheinzink.sk