Komplikujú vám aj vašej rodine staré elektrické rozvody život?

Stavba nového rodinného domu je jedno z najlepších riešení, ako si vytvoriť na svoj a život celej našej rodiny ideálne podmienky. Avšak, nielen z dôvodu dnešnej neľahkej situácie, si tento luxus mnohí z nás dovoliť nemôžu. Preto sa rozhodujeme pre niečo lacnejšie a prijateľnejšie. V staršom rodinnom dome nás ale môže prekvapiť niekoľko prekážok, kde k jednej z tých najväčších patria staré rozvody elektrickej siete.

Ako si s nimi poradiť a prípadné chyby odstrániť? To sa dozviete v našom článku.

Skúste využiť silu a význam termovízneho merania

Ide o proces, pri ktorom sa vhodným prístrojom alebo špeciálnym zariadením veľmi rýchlo a s vysokou presnosťou zanalyzuje rozloženie teploty na povrchu snímaného objektu. Pomocou špeciálneho termovízneho merania tak dokážete odhaliť poruchy, chybné časti a nedostatky na elektrických inžinierskych sieťach, ktoré sú v staršom rodinnom dome viac než pravdepodobné.

Teda nielen nedostatky v tepelnej izolácii okolo potrubia a muriva stavby, ale aj odhalené chyby v elektrických sieťach a rozvodoch domu vám môžu ušetriť nemalé peniaze a v mnohých prípadoch vás aj zachrániť pred katastrofou. Preto predtým, než sa pustíte do ráznej rekonštrukcie staronového domu, nechajte si urobiť termovízny audit.

Lokalizujete káblové trasy a vedenia

Pokročilé technologické vybavenie dokáže presne lokalizovať existujúce káblové trasy a vedenia, pričom je možné identifikovať aj prípadné poruchy. Takže vďaka presnej lokalizácii káblových porúch viete odhaliť poruchy podzemných elektrických sietí verejného osvetlenia, prasknutého alebo prerušeného vodiča, zatečenie kábla, poškodenia izolácie a iných ďalších problémov.

Samozrejme, treba si na to zavolať tých najlepších profesionálov a odborníkov, vďaka ktorým môžete vyriešiť mnohé starosti a konečne si užívať pohodlie a pokoj.

Zdroj obrázka: Olga Reznikova/Shutterstock.com