Priemyselné vysávače ponúkajú riešenia

Priemyselné systémy vysávania ťažia z viac ako 50 rokov skúseností. Ponúkajú vždy vysoký sací výkon vyhovujúci všetkým požiadavkám.

S priemyselnými vysávačmi na mokro suché nečistoty a so zodpovedajúcim príslušenstvom možno pohodlne vysávať okrem suchých nečistôt dokonca aj tekutiny a horľavé prachy. Ide o riešenie pre každú úlohu v oblasti priemyselného vysávanie: či už pre mobilné alebo stacionárne použitie, pre vysávanie všetkého od hrubého odpadu až po najmenšie prachové častice, pre malé alebo veľké množstvo materiálu, pre kvapaliny alebo pevné látky, pre bežné alebo nebezpečné materiály.

Vďaka svojim rôznym odvetviam, kladie priemysel na priemyselné vysávanie a odsávanie zvláštne požiadavky: integráciu procesov, veľké množstvá odsávaného materiálu rôznej konzistencie, nebezpečné látky, úzke časové úseky a mnoho ďalšieho. Preto je potrebné nasadiť a kombinovať univerzálne aj špeciálne stroje a systémy.

Vysávače pre kovospracujúci priemysel

Kovospracujúci priemysel, od metalurgia cez kovoobrábací priemysel až po automobilový priemysel, je kľúčovým priemyselným odvetvím s pokročilými procesmi. Pri spracovaní kovov sa vytvára veľké množstvo ostrých okovín zmiešaných s chladiacimi mazivami. Čistenie tak zohráva dôležitú úlohu, ktorá má významný vplyv na účinnosť a hospodárnosť.

Vysávače pre stavebníctvo, kamenárstvo a sklársky priemysel

Pri práci s kameňom a sklom sa vytvára veľmi jemný, ostrý zvyškový materiál a prach. Podobne je tomu v stavebníctve, tu sa vysávajú predovšetkým stavebné sute. To je veľká výzva. Ale aj pre tieto účely existuje vysávač, ktorý ponúka riešenie.

Mokro suchý vysávač NT 27/1 Me Tact od Kärcher  je kompaktný, obratný a obzvlášť jednoducho ovládateľný na univerzálne profesionálne používanie. Za enormný sací výkon vďačí svojej výkonnej sacej turbíne. Vysávač má mechanické vypínanie pomocou plaváku, kedy sa pri dosiahnutí maximálnej výšky naplnenia stará o dlhšiu životnosť a šetrnejšiu prácu. Vysávač je taktiež vybavený antikorovým krytom odolným voči korózii, kyselinám a lúhom čo mu zabezpečuje vysokú životnosť.

Ďalšie priemyselné použitie

Vysávače a odsávacie systémy ďalej účinne pomáhajú pri výrobe a spracovaní plastov a gumy, vo farmaceutickom, textilnom a chemickom priemysle. Ale aj v elektronickom a optickom priemysle, v papiernictve a tlačiarenskom priemysle.

Požiadavky riešenia vysávania a odprašovania v priemysle môžu byť veľmi špecifické. Každý systém možno preto naplánovať individuálne podľa konkrétnych potrieb.

Text a foto: Kärcher