Túžite po balkóne? Tak si ho kúpte!

Mať byt bez balkóna alebo s balkónom je veľký rozdiel. Preč sú doby, kedy balkón bol len skladiskom, dnes na balkónoch odpočívame, relaxujeme, pestujeme bylinky i kvetinky, užívame si čerstvý vzduch a vonkajší priestor.

V súčasnej dobe oveľa viac ľudí berie balkón ako súčasť celkového pohľadového dojmu, preto musí dosahovať aj patričných estetických vlastností. A nielen praktickosť, ale aj útulnosť sú kľúčové slová pri výbere a voľbe balkónov. Investícia do obstarania nového balkóna alebo lodžie sa veľmi rýchlo vráti. Umožní vám nadýchnuť sa čistého vzduchu bez toho, aby ste museli obuť topánky a vybehnúť po schodoch von. Byty, ktoré disponujú balkónom alebo lodžiou, sú vždy viac žiadané, a priestor balkóna je na nezaplatenie. Balkón alebo samonosná lodžia môže byť na akomkoľvek dome. Ponuka je veľmi široká a variantov balkónov, rozšírenia betónových lodžií alebo samonosných lodžií je nespočetné množstvo.

Balkóny

Tu si môžete splniť vaše priania – vyberiete si typ, pôdorys, rozmer, použité výplne, zasklenia, doplnky. Priestor, ktorý môžete získať, vás prekvapí svojou veľkosťou. Česká firma Pekstra dokáže vyrobiť najväčší rozmer balkóna až do šírky 6 m a hĺbky až 1,5 m. Nielen rozmer, ale aj materiál je dôležitý pre výber. Materiál výplne zábradlia si môžete vyberať z trapézového plechu, hladkých výplní, bezpečnostného skla, ťahokovu, dierovaného plechu aj ich kombinácií.

Oceľové a hliníkové lodžie

Tieto lodžie vám svojimi rozmermi zaistia ďalší "kľud" na bývanie alebo malú záhradku. Rozmer pre firmu nepredstavuje žiadne obmedzenie, bežne dodávame lodžie, ktoré majú 2 až 2,5 m hĺbky a šírku 2,5 až 4 m. Oproti betónovým lodžiám sú tieto lodžie firmy PEKSTRA vzdušnejšie, majú lepší tok svetla a, samozrejme, je tu menšie zaťaženie budovy i pozemku.

A ak využijete možnosti zasklenia, potom môžete tento vonkajší priestor využívať celoročne, takmer v každom počasí. Nevyženie vás ani vietor, ani dážď.

Čo je potrebné, aby byt mal balkón?

Predovšetkým dohoda obyvateľov a vlastníkov domu. Balkóny možno montovať aj len na vybrané byty, ak niektorí vlastníci balkón nechcú. Ale lodžie musia chcieť všetci vlastníci bytov nad sebou, pretože tieto lodžie sú zostavené z jednotlivých modulov a sú predsunuté pred opravovaný objekt. Balkóny sú vždy jednotlivo kotvené do obvodovej steny domu.

Viac informácií nájdete na stránkach výrobcu balkónov a lodžií firmy Pekstra spol. s r.o. a jeho zástupcu pre Slovenskú republiku firmy Kaczer spol. s r.o.

www.pekstra.cz

www.kaczer.sk