Zmena v suchej výstavbe prichádza na Slovensko v čase, kedy sa vlastné bývanie stáva postupne menej dostupným

Spoločnosť BAUGRUP na Slovensku investovala do najmodernejšej technológie na výrobu ľahkých za studena tvarovaných žiarom pozinkovaných oceľových tenkostenných profilov typu „C“ a vytvorila vlastný certifikovaný stavebný systém s názvom BAUCORE®.

Na Slovenský trh sme vstúpili v čase, kedy ceny stavebných materiálov a kvalitného dreva dramatický rastú, čo sa premietlo do už beztak vysokých cien nehnuteľností. Chceme jednoducho dokázať, že dá sa stavať rýchlo a zároveň kvalitne, ekologicky a lacnejšie.“ povedal zakladateľ skupiny BAUGRUP, Slovák žijúci v Spojených arabských emirátoch JUDr. Lukáš Zvala.

Prečo by sa mali stavebné firmy viac zaujímať o ľahkú oceľ?

Každý stavbár či architekt na Slovensku vie, že rýchla, suchá výstavba výrazne šetrí čas a náklady. No aj napriek tomu, voľba padne na tradičnú výstavbu. Dôvod je ten, že zákazník je stále konzervatívny a keď investuje do bývania, chce žiť v kvalitnej stavbe, ktorá vydrží po generácie. Riešením je stavebný systém BAUCORE®. Ocenia ho nielen projektanti a architekti kvôli väčšej flexibilite, ale aj stavebné firmy vďaka rýchlej a jednoduchej montáži, na ktorú stačí len skrutkovač a plán. Presná prefabrikovaná strojárenská výroba je zárukou vždy rovných stien a stropov, ktoré nepraskajú, nakoľko oceľ sa nedeformuje a nepracuje podobne ako iné materiály. Životnosť stavebného systému BAUCORE® presahuje 200 rokov a je absolútne odolný voči škodcom a plesniam. Profily sú žiarom pozinkované, čím sú 100 % chránené voči korózii. Stavby z ľahkej ocele sú výrazne bezpečnejšie najmä pri zemetraseniach. Rekonštrukcia takýchto stavieb v prípade zasiahnutia povodňami je nenáročná, pretože domy rýchlo schnú. To je len niekoľko dôvodov, prečo by mal byť k tejto stavebnej technológii naklonený aj konzervatívny zákazník. Výstavba pasívneho rodinného domu na kľuč so systémom BAUCORE® sa reálne dokáže postaviť za 3 mesiace. Na záver je potrebné spomenúť, že oceľ je prírodný a 100 % recyklovateľný materiál.

Nechceme priamo konkurovať drevostavbám. Využívame pokročilejšiu stavebnú technológiu aj materiál. Naším cieľom je byť svetovým lídrom vo vývoji a výrobe ľahkých konštrukčných systémov pre kompaktné modulárne a mobilné stavby. V Európe bude najbližšie roky rásť dopyt po rýchlom a cenovo dostupnom bývaní. Okrem Európy sa orientujeme na krajiny Blízkeho východu, kde túto technológiu poznajú viac ako 20 rokov. No nevedia ju efektívne využívať. Náš medzinárodný tím už v tomto regióne dosiahol prvé pozitívne výsledky, vďaka ktorým sme dostali príležitosť participovať na najväčšom stavebnom projekte v Saudskej Arábii (možno aj vo svete) s názvom Neom.„ dodal JUDr. Lukáš Zvala.

Rozvoj modulárnych a mobilných domov

Stavebný systém BAUCORE® je ideálnym riešením pre modulárne a mobilné domy a to nielen z hľadiska vysokej pevnosti dôležitej pri mobilite, ale aj nízkej hmotnosti a rýchlosti montáže. Vďaka precíznej strojárenskej výrobe a žiarom pozinkovanej stavebnej oceli má takýto dom výrazne vyššiu životnosť absolútne porovnateľnú s „tradičnou“ výstavbou.

BAUGRUP už niekoľko rokov vyrába ľahké obytné a sanitárne kontajnery zateplené s PUR panelmi a onedlho plánuje spustiť sériovú výrobu jedinečného konceptu modulárnych a mobilných domov, ktoré si budú môcť firmy alebo aj zruční zákazníci sami zmontovať podobne ako nábytok IKEA. Cena a rýchlosť dodania takýchto modulov, bude absolútne bezkonkurenčná.

Hybridný systém - budúcnosť aj vo výstavbe nájomných bytov

Stavebný systém BAUCORE® sa dá jednoducho skombinovať napríklad s prefabrikovaným betónovým nosným skeletovým systémom, čo umožní rýchlu a cenovo dostupnú výstavbu aj pasívnych poschodových bytových domov, škôl, komerčných budov a podobne. V takomto prípade sa profily využijú na rýchle vybudovanie vnútorných a vonkajších stien a strechy, prípadne nadstavby. Celá stavba sa dôkladne zateplí a na konštrukciu sa môže priamo namontovať odvetraná fasáda. Výhodou oproti tehle je nízka váha a rýchla montáž systému BAUCORE®. V Českej republike sa postavilo z ľahkej ocele viac ako sto rodinných domov v pasívnom štandarde a desiatky komerčných a bytových domov.

O spoločnosti BAUGRUP

BAUGRUP je výrobno-obchodná spoločnosť s medzinárodnou pôsobnosťou nielen na Slovensku a v Čechách, ale aj vo Veľkej Británii, v Turecku, v SAE a v USA.

Na Slovensku a v Čechách sa spoločnosť venuje výrobe obytných a sanitárnych kontajnerov (www.kontajnery.sk), modulárnych a mobilných domov a konštrukčných riešení z ľahkých tenkostenných oceľových profilov BAUCORE® (www.baucore.sk). Hlavnou víziou spoločnosti BAUGRUP je rýchle a dostupné bývanie s modernou architektúrou a s využitím prírodných, ekologických stavebných materiálov. Medzi obchodné aktivity spoločnosti BAUGRUP patrí najmä dovoz certifikovanej stavebnej a betonárskej ocele (www.karisiet.sk), sendvičových PUR panelov a solárnych panelov.

www.baugrup.sk